Burak Gürpınar

Burak Gürpınar (1975 -), Türk müzisyen, davulcu.

Burak Gürpınar (1975 -), Türk müzisyen, davulcu.

23 Mart 1975 tarihinde İstanbul`da doğdu. Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, Endüstri Ürünleri Tasarımı bölümünden mezun oldu. Müziğe, 1989 yılında, en yakın arkadaşlarıyla kurduğu grupta apartmanlarının bodrum katında davul çalarak başladı.

Müzik kariyeri

Lise yıllarında okullararası düzenlenen müzik yarışmalarına katıldı, dereceler aldı. Bir yandan da Virüs, Badluck, Blue Blues Band, The End gibi topluluklarla çalıştı. 1994`de Not With My Sister adlı gruba girdi ve alternatif müziğe yöneldi. Ardından Cockroach`la da çalışmaya başladı. 1995`de prova stüdyosu açtı ve ilk adı Outside olan Kurban grubuyla; orada çalışmaya başladı. 1999`da The Climb`a katıldı. Bir yandan da içlerinde Kurban`ın iki albüm kapağı ve web sitesinin de olduğu pek çok grafik tasarım projeleri ile ilgilendi. 2002 yılında askere gitti, 2003`de askerden döndükten sonra müzik yaşantısına devam etti. 2003 yılında Teoman`ın En Güzel Hikayem isimli albümünde çaldı.

Burak Gürpınar, Kurban grubu ile 3 stüdyo albümüne imza attı. Kurban grubu 2005`in Haziran`ın da dağılınca yine 2005 yılında Athena isimli albümleri kayıtlarında çaldığı Athena grubu ile çalmaya başladı. Müzik yaşantısına Athena grubu elemanı olarak devam etmektedir.

Burak Gürpınar, Türkiye`nin en iyi davulcuları arasında gösterilmektedir. Athena grubuyla Kasım ayında yeni albüm çalışmalarına başlayacaktır.

30 aralık 2006 tarihinde yeniden bir araya gelen Kurban grubuna dönmüştür. Bu konudaki bilgi, yeniden açılan www.kurban.com[1] sitesinden alınmıştır. Daha sonra da yeni albümleri çıkmıştır ancak gruptaki Deniz Yılmaz`ın askere gitmesi nedeniyle grup yine yarım kalacaktır

Kaynaklar

Vikipedi

İlgili konuları ara


Görüşler

Bu konuda henüz görüş yazılmamış.
Gürüş/yorum alanı gerekli.
Markdown kodları kullanılabilir.

Burak Gürpınar ilgili konular

 • Sahip

  ''Sahip'', Türk rock müzik grubu Kurban'ın 23 Mart 2010'da çıkardıkları dördüncü stüdyo albümüdür. Albüm 11 parçadan oluşmaktadır.
 • Burak Gürpınar

  Burak Gürpınar (1975 -), Türk müzisyen, davulcu.
 • Kürar (şarkı)

  Çilekeş grubunun Y.O.K. albümünde bir şarkıdır Parçada konuk sanatçı olarak, Kurban grubunun davulcusu Burak Gürpınar yer almıştır. Gru
 • Y.O.K. (albüm)

  Çilekeş grubunun 2005 yılında çıkardığı ilk albümüdür. Albüm, nu metal ve alternatif rock müziğin en iyi örneklerini içermektedir. Al
 • Çamağa

  Gürpınar, Divriği ilçesinin bağlı bir köyüdür. Güpınar yönetsel olarak Sincan bucak merkezine bağlıdır.
 • Anarşa

  Gürpınar, İstanbul ilinin Beylikdüzü ilçesinde bir semt ve semtte bulunan bir mahalle.
 • Kurban (müzik grubu)

  Kurban Türk rock grubu.