Burcu G��Ven

Diyarbakır Kalesi

İl merkezinde 5700 m. uzunluğunda, 12 m. yüksekliğinde ve 3-5 m. genişliğinde olan görkemli Diyarbakır Kalesi'nin planı bir kalkan balığını andırmaktadır. Kalenin dört kapısı ve sekseniki burcu vardır. Burçlardan en önemlisi 1208 yılında Artuklu hükümdarı...

Burcu Güneş On the Club

Kahramanmaraş kalesi

Kahramanmaraş Kalesi, Kahramanmaraş kent merkezindeki yığma tepenin üstündedir. Günümüze değin birçok onarım geçiren kalenin MÖ 1. yüzyıl - MS 2. yüzyıl arasında yapılmış olacağı düşünülmektedir.

Baştabya

Baştabya Musul'da Karasaray yakınında, Dicle kıyısınde bulunur.İmameddin Zengî tarafından 1127-1146 yaptırılmıştır. 1261’de Karasaray’la birlikte yıkılan iç kale, Osmanlı dönemimde dış kaleyle birlikte 1639 tarihinde tamir edilmiştir.

Bâb-ül Vüstani

Bab-ül Vüstani, (Orta Kapı) Bağdat`da Şeyh Ömer Sühreverdi Külliyesi yanında bulunan Bağdat şehir surlarından günümüze gelebilen tek burcudur.

Tuğba Dural

Tuğba Dural (d. 9 Haziran 1981, Zonguldak) Türk televizyon sunucusu.

Gülhayat Nasün Saygılı

Prof. Dr. Gülhayat Nasün Saygılı, İTÜ Kimya Metalurji Fakültesi, Kimya Mühendisliği Bölümü profesörlerindendir. Temel İşlemler, Akışkanlar Mekaniği üzerine uzmandır.

burao

Başak burcu

Başak burcunun (23 Ağustos - 22 Eylül) özellikleri: Kendinizi müzede gibi hissettiğiniz bir evdeyseniz ve orada kalemler yazı masasının kenarına paralel yerleştirilip, kitaplar büyüklük sırasına göre dizilmişse ve ortam desintan kokuyorsa, hiç şüphe yok k...

Ben Ateş Ben Su

Ben Ateş Ben Su, Burcu Güneş'in 19 Aralık 2006'da Seyhan Müzik'ten çıkmış olan dördüncü stüdyo albümüdür.