Bursa Nilüfer Prodüksiyon Tiyatrosu

tövbekar

Tövbekar, Nilüfer Kurt'un 2003 yılında Suat Aydoğan'ın müzik direktörlüğünde Lacivert Prodüksiyon etiketiyle yayınlanan arabesk-fantezi tarzındaki ilk albümüdür. Albüm fotoğraflarını Zeynel Abidin Ağgül çekti.

Nilüfer İlçesi

Nilüfer, Bursa'nın, Osmangazi, Yıldırım, Mudanya, Gemlik, Kestel, Gürsu ile beraber merkez ilçelerinden biridir. Bursa'nın konut ihtiyacını karşılayabilecek toplu konut alanlarıyla yakın zamanda büyük bir gelişme göstermiştir.

Asya (1994)

Asya (1994), Asya'nın Yaşar Plak'tan çıkan ilk albümünün adı. Bir Nilüfer prodüksyonu olan albümde Onno Tunç ve Buğra Uğur gibi önemli müzisyenlerin besteleri yer almaktadır.

Nilüfer Çayı

Nilüfer Marmara Bölgesi'nin önemli akarsularından biridir.203 km uzunluğundaki Nilüfer çayı, Uludağ’ın güney yamaçlarında 850 metre yükseklikteki 2 mağaradan çıkar. Başlangıç bölümünde adı Aras Suyu’dur. Bu su batı doğrultusunda akarken çeşitli kollarla b...

Mustafa Bozbey

Mustafa Bozbey (d. 1962 Nilüfer, Bursa, Türkiye), Bursa, Nilüfer Belediye Başkanı.

Nilüfer Sanat Tiyatrosu

Nilüfer Sanat Tiyatrosu, Bursa'da 2007-2008 sezonundan beri faaliyet gösteren prodüksiyon tiyatrosudur.

Bursa Nilüferspor

Bursa Nilüferspor A.Ş., Bursa ili Nilüfer ilçesinde, yalnızca futbol branşında faaliyet gösteren spor kulübü. Kulüp aslen 1999 yılında Nilüfer Belediyespor adıyla kurulmuş, daha sonra 2008 yılında Futbol branşı Nilüfer Belediyespordan ayrılarak Bursa Nilü...

Hurşid Yenigün

Hurşid Yenigün, (d. 1951, Ankara) Türk müzisyen. Hurşid Yenigün, müzisyen bir aileden gelmektedir.