Butan Bayrağı

Bhutan bayrağı, Bhutan'ın ulusal bayrağı. Çaprazlama, iki eşit büyüklükte üçgen oluşturacak biçimde sarı ve turuncu iki parçaya bölünmüştür ve üzerinde beyaz bir ejder figürü bulunur.

Butan Bayrağı

thumb|250px

Butan Bayrağı, Butan`ın ulusal bayrağı. Çaprazlama, iki eşit büyüklükte üçgen oluşturacak biçimde sarı ve turuncu iki parçaya bölünmüştür ve üzerinde beyaz bir ejder figürü bulunur. 19. yüzyıldan bu yana ufak değişiklikler ile gelen bayrak bugünkü biçimini 1960 yılında almıştır. Ana renklerinde turuncuyu barındıran birkaç bayraktan biri olan Butan Bayrağı, Galler Bayrağı ile birlikte dünyada üzerinde ejder bulunan iki ulusal bayraktan biridir.

Asya|Bayrağı|Asya bayrakları

Сцяг Бутана Национално знаме на Бутан Zastava Butana Bhútánská vlajka Flagge Bhutans Σημαία του Μπουτάν Flag of Bhutan Bandera de Bután Bhutani lipp Bhutango bandera Bhutanin lippu Drapeau du Bhoutan דגל בהוטן Bhután zászlaja Bandiera del Bhutan ブータンの国旗 Butano vÄ—liava Vlag van Bhutan Bhutans flagg Flaga Bhutanu Bandeira do Butí£o Steagul Bhutanului Флаг Бутана Vlajka Bhutánu Застава Бутана Bhutans flagga ธงชาติภูฏาน 不丹国旗

Kaynaklar

Vikipedi

İlgili konuları ara

Yanıtlar