--}}

C-3PO

C-3PO, Yıldız Savaşları serisinin bütün filmlerinde bulunan, Anthony Daniels'ın canlandırdığı bir droiddir.Yıldız Savaşları robot
C-3PO
Sürümü >| C-3PO Protokol Droit
Tasarlayan >| Anakin Skywalker
Türü >| Droit
Boyu >| 1,67
İlgili Kurumlar >| Direniş Ordusu
Canlandıranlar >| Anthony Daniels
(Bütün seride)


Yıldız Savaşaları film serisinimn bütün hepsinde bulunan C-3PO Anthony Daniels canlandırdığı bir droittir. Anakin Skywalker`ın yaptığı protokol droittir ve 6 milyonun üzerinde lisan lehçe kod ve her kültürdeki nezaket kurallarını bilmektedir.

Hikayedeki rolü

Anakin Skywalker onu annesine yardım etsin diye yapar. Qui Gon Jinn sahibi Anakin Skywalker`daki gücü sezer ve yanına alır. C-3PO, Anakin Kraliçe Padme Amidala ile annesini aramak üzere dönene kadar görüşemezler. C-3PO sahibi gibi artık Jediların yanındadır. Sahibi ile birlikte her macerada vardır. C-3PO robot arkadaşı R2-D2`ya göre daha korkak bir tiplemedir. R2-D2 ile devamlı sırf bu yüzden tartışır. Efendisi Anakin Skywalker Sith`in etkisi altına düşene kadar onun himayesinde kalmış. Darth Vader olduktan sonra silinmiş ve tekrar Cumhuriyet ordusuna hizmet etmeye başlamıştır. Aslında Darth Vader`ın kızı olan Prenses Leia Organa ile birlikte gittiği bir görevde Darth Vader`ın saldırısına uğrar. Saldırıdan arkadaşı R2-D2 ile birlikte kaçar ve tesadüfen Darth Vader`ın oğlu Luke Skywalker onu satın alır. R2-D2 prensesten aldığı görevi yerine getirmek istemesi ile başka bir maceraya girerler.Obi wan Kenobi adında eski bir Jedi arayan droitlere Luke yardım eder. Obi Wan Kenobi`ye prensesi kurtarmaya yardım kararı veren Luke`un yanında gider ve daha sonra Luke ve R2-D2 ile birlikte direniş ordusuna katılır.

Kaynaklar

Vikipedi

İlgili konuları ara


Görüşler

Bu konuda henüz görüş yazılmamış.
Gürüş/yorum alanı gerekli.
Markdown kodları kullanılabilir.

C-3PO
C-3PO