Cafe Down

Kısaca: Cafe Down, Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu (SHÇEK) bünyesinde faaliyet gösteren; Saray Rehabilitasyon Merkezi Müdürlüğü`ne bağlı bir kafedir. Kuruluş tarihi 27 Şubat 2001`dir. ...devamı ☟

Cafe Down, Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu (SHÇEK) bünyesinde faaliyet gösteren; Saray Rehabilitasyon Merkezi Müdürlüğü`ne bağlı bir kafedir. Kuruluş tarihi 27 Şubat 2001`dir.

SHÇEK bünyesinde hizmet alan engelli bireylerin, yaşamsal ve toplumsal gereksinimlerini kendi başlarına karşılayabilecek düzeye ulaşmaları, özgüven duygularının geliştirilmesi ve engellilerin üretebilen birer birey olabilmesi sağlanarak bunun sonucunda, engelli bireylerin sosyalleşmesi, topluma kazandırılması ayrıca toplumun engelliye bakış açısının değiştirilmesini amaçlar.

Cafe Downda şu anda 11 tane zihinsel engelli çocuk çalışıyor. Çocuklar, Milli Eğitim Bakanlığı`na (MEB) bağlı Anadolu Turizm ve Otelcilik Meslek Lisesi`nde üç ay süren sertifikalı eğitim programına katıldılar. Eğitim programında; servisin tanımı, önemi, personelin görevleri, kişisel temizlikleri, uyulması gereken sağlık kuralları, servis hizmetinde kullanılacak araç ve gereçler, mekan temizliği ve düzeni gibi konular yer almıştır.

Cafe Down`da hizmet alan engelli çocukların sosyalleşmesi, topluma kazandırılması ile özgüven duygularının geliştirilerek, üretebilen birer birey olabilmesi yönünde Cafe Downda iki Sosyal Hizmet Uzmanı ve bir psikolog hizmet vermektedir.

Bu konuda henüz görüş yok.
Görüş/mesaj gerekli.
Markdown kullanılabilir.