Can't Leave 'Em Alone

Kısaca: "Can't Leave 'Em Alone", Amerikalı şarkıcı Ciara ve rapçi 50 Cent tarafından Ciara'nın ikinci stüdyo albümü Ciara: The Evolution için kaydedilen bir şarkıdır. Yazarlığını Ciara, LaShawn Daniels, Rodney "Darkchild" Jerkins ve 50 Cent; yapımcılığını Rodney "Darkchild" Jerkins üstlendi. ...devamı ☟

Can't Leave 'Em Alone
Can't Leave 'Em Alone

(2007) | Sonraki tekli = "I Get Money" (2007) }} }} "Can't Leave 'Em Alone'", Amerikalı şarkıcı Ciara ve rapçi 50 Cent tarafından Ciara'nın ikinci stüdyo albümü The Evolution için kaydedilen bir şarkıdır. Yazarlığını Ciara, LaShawn Daniels, Rodney "Darkchild" Jerkins ve 50 Cent; yapımcılığını Rodney "Darkchild" Jerkins üstlendi. "Can't Leave 'Em Alone", albümün Amerika Birleşik Devletleri'nde dördüncü teklisi olarak 2007 yılında yayımlandı. Şarkı, 1980'lerden esinlenilmiş Roland TR-808 içeren orta tempolu bir ballad'dır. Şarkının asıl adı "Dope Boys"dur. Liste başarıları "Can't Leave 'Em Alone", resmi olarak yayınlandıktan altı hafta sonra ABD Billboard Hot 100 listesine 90 numaradan giriş yaptı. Dijital satışların çok yüksek olmaması nedeniyle listede hızlı bir yükseliş gösteremeyen şarkı, listede 40 numaraya kadar yükseldi. Ayrıca Hot 100 Airplay listesinde 24 numaraya ulaştı. Şarkı, Hot R&B/Hip-Hop Songs listesinde 10 numaraya yükselmeyi başararak; Ciara'nın bu listede ilk ona giren onuncu şarkısı haline geldi. Pop 100 listesine ise giriş yapamadı. Radyolardaki cansız performansına rağmen, dijital satışlar sayesinde RIAA tarafından altın plak ile ödüllendirildi. "Can't Leave 'Em Alone", uluslararası listelerdeki tek önemli başarısını Yeni Zelanda'da gerçekleştirdi: Listeye 40 numaradan giriş yapan şarkı, listede 4 numaraya yükselerek Ciara'nın Yeni Zelanda'da ilk ona girmeyi başaran beşinci şarkısı oldu. Birleşik Krallık listelerine ise giriş yapamadı ve 115 numarada kaldı. Video "Can't Leave 'Em Alone"un video klibi 9-10 Haziran 2007'de Atlanta'da Fat Cats yönetmenliğinde çekildi.

Video

klibin ilk gösteriminin Yahoo! Music'te 25 Haziran'da gerçekleştirilmesi planlandı, ancak daha sonra 2 Temmuz'a ertelendi.

Video

, BET'nin 106 & Park listesinde 2 numaraya yükseldi.

Listeler

Dış bağlantılar

*

Kaynaklar

Vikipedi

Bu konuda henüz görüş yok.
Görüş/mesaj gerekli.
Markdown kullanılabilir.