Cannibal Corpse

Cannibal Corpse 1988`de New York`ta kuruldu. Death Metal`in bünyesinde var olan grind tadındaki şarkılarıyla dikkatleri çektiler. Vokalde Chris Barnes Gitarlarda Bob Rusay , Jack Owen Bassta Alex Webster ve davulda Paul Mazurkiewicz`den oluşmaktaydı kadro. 1989`da 5 şarkılık bir demo oluşturdular, bunun ardından Metal Blade ile anlaşan grup Eaten Back To life albümünü 1990`da çıkarttı. Sırasıyla Butchened At Birth, Tomb Of The Mutilated isimli albümleri çıkaran grup 1993]

Cannibal Corpse

Cannibal Corpse 1988`de New York`ta kuruldu. Death Metal`in bünyesinde var olan grind tadındaki şarkılarıyla dikkatleri çektiler. Vokalde Chris Barnes Gitarlarda Bob Rusay , Jack Owen Bassta Alex Webster ve davulda Paul Mazurkiewicz`den oluşmaktaydı kadro. 1989`da 5 şarkılık bir demo oluşturdular, bunun ardından Metal Blade ile anlaşan grup Eaten Back To life albümünü 1990`da çıkarttı. Sırasıyla Butchened At Birth, Tomb Of The Mutilated isimli albümleri çıkaran grup 1993`deki EP`leri Hammer Smashed Face ile ünlendi. Bu EP de ayrıca Black Sabbathin Zero The Hero isimli şarkısı da yer almaktaydı, 94 de The Bledding Albumu çalışmaları sırasında Bob Rusay gruptan ayrıldı ve yerine Rob Barret geçti.

1995`de grubun çizgisinden hoşlanmayan Chris Barnes gruptan ayrılıp Six Feet Under`a katıldı. Yerine George Fisher geldi. Grup ilk gunden beri gidişat bakımından sürdürdüğü grind core havasını, orijinal death sounduna bırakmıştı. Şarkı sözleri genelde çok kompleks şeyler olmasa da ölüm ve yaşam arasındaki ikilem psikolojik sorunlar ve birçok muhafazakar kesimi rahatsız edecek şeylerdi. Vokalin vahşi sesi de grubun önemli özelliklerinden birisidir.

Kaynaklar

Vikipedi

İlgili konuları ara

Yanıtlar