Captain America

Kısaca: Kaptan Amerika, Marvel Comics tarafından yaratılan bir çizgi roman karakteridir. ...devamı ☟

Captain America
Captain America

düzenle|Mayıs 2007

Yüzbaşı America

Güçleri: Yüzbaşı America`nın vücuduna enjekte edilen süper-asker serumu onun çevikliğini, kuvvetini ve dayanıklılığını olimpik bir atlete eşit konuma getirmiştir. Süper-güçlü değildir, fakat fiziksel yetenekleri bir insanın olabileceği maksimum seviyededir. Boks ve judo gibi bazı dövüş stillerinde de uzman olması ve ustalıkla kullandığı vibranyumdan yapılma kalkanı onu dünyadaki en iyi savaşçılardan biri yapmaktadır.

Gerçek Adı: Steven Grant Rogers

Durumu: Normal İnsan

Yardımcı Kişiler: Avengers

Düşmanları : Hitler ,Naziler , Red Skull, Baron Zemo

Takma İsimleri: Hürriyetin savunucusu

Operasyon Merkezi: 2. Dünya SavaşıGüç ve Yetenekler: Süper asker serumu enjekte edilen Yüzbaşı Americanın güç çeviklik ve refleksi bir olimpik atletten daha fazladır ayrıca Judo ve Amerikan Boxunda ustadır. Simgesi haline gelen kalkanıyla gelmiş geçmiş en iyi savaşçılardan biridir. Vibranyumdan yapılmış kalkanı yeryüzünün en dayanıklı maddelerinden biridir ve her türlü şoku minimuma indirger.Geçmişi:

Amerikanın en büyük ekonomik kriz dönemlerinden büyük depresyon dönemi doğan Steve Rogers fakir bir ailenin çocuğu olarak doğdu , Nazilerin Avrupayı ele geçirmesine seyirci kalmak istemeyen Steve orduya yazılmak ister ancak vücudu zayıf olduğu için reddedilir. General Chester Philips Steve`e ordunun süper asker projesine katılabileceğini bu sayede Nazilerle savaşabileceğini söyler. Steve super asker projesinden bir atlet kadar güçlanmiş olarak çıkar.

Yüzbaşı America Naziler ve ajanlarıyla dünyanın her yerinde savaştı , Antartikada yaptığı savaşında bomba yüklü bir uçakla yere çakıldı ve her ne kadar süper serum donmasını engellese de vücudu hareketsiz olarak uzun süre kaldı. Avengerlar tarafından yıllar sonra bulunan Kaptan Amerika bir kez daha Amerikan idealleri için savaşmaya başladı ancak kız arkadaşını kaybetmesi ideallere olan inancını kaybetmesine neden oldu .Yüzbaşı America :

Yüzbaşı America kazanç için değil , inandığı değerler için savaşır çünkü bu yapılması doğru olan şeydir.

Kaynaklar

Vikipedi

Bu konuda henüz görüş yok.
Görüş/mesaj gerekli.
Markdown kullanılabilir.

Captain America Resimleri