Carl Von Linní©

Von

Karl Von Linde

Carl Paul Gottfried von Linde (d. 11 Haziran 1842, Berndorf, Bavyera - ö.

20 Temmuz suikastçıları listesi

20 Temmuz suikast girişimine katılanların listesi. Katılmcıların çoğu Helmuth James Graf von Moltke'nin liderliğindeki Kreisauer Kreis ile bağlantılı olup 200 kişi idam edilmiş ya da ölüme sevkedilmiştir.

Erwin von Witzleben

Erwin von Witzleben (Tam adı: Job-Wilhelm Georg Erwin von Witzleben, d. 4 Aralık 1881; Breslau, Schlesien - ö. 8 Ağustos 1944; Plötzensee hapishanesi, Berlin), Almanya'nın piyade subayı ve Nazi Almanyası'nın mareşal'i.

Generaloberst

Generaloberst, Prusya, Almanya, Avusturya başta olmak üzere bazı ülkelerde uygulanan, Orgeneral ile Mareşal rütbeleri arasındaki bir askeri rütbe. Kıdemli Orgeneral.

Plötzensee Hapishanesi

Plötzensee Hapishanesi (Almanca: Gedenkstätte Plötzensee / Plötzensee Anıtı, Nazi döneminde Strafgefängnis Berlin-Plötzensee / Berlin-Plötzensee Ceza Hapishanesi), 1933-1945 yılları arasında 2.500 kişinin idam edilip öldürüldüğü hapishanedir.

Jena-Auerstedt Muharebesi

Jena ve Auerstedt (eski adı: Auerstädt) Muharebeleri, 14 Ekim 1806'da Saale nehri platosunda, Napolyon güçleri ile III. Friedrich Wilhelm güçleri arasında yaşanan çarpışmalardır. Prusya ordusu tarafından alınan bu yenilgi, Prusya Krallığı'nın 1812'de Altı...

2. Kolordu (Almanya)

2. Kolordu (II. Armeekorps), II. Dünya Savaşı sırasında Alman Ordusu’na bağlı bir kolordudur.