Caroline Herschel

Caroline Lucretia Herschel (16 Mart 1750 – 9 Ocak 1848) Alman-İngiliz bir astronom ve kendisi gibi astronom olan William Herschel'in kız kardeşidir; iki kardeş tüm kariyerleri boyunca beraber çalışmıştır. Astronomiye en önemli katkısı, bazı kuyruklu yıldızları keşfetmesi olmuştur; bunların içinden özellikle kendi adını taşıyan periyodik kuyruklu yıldız 35P/Herschel-Rigollet'nin keşfi önemlidir.

Herschel, bilime olan katkılarından ötürü maddi ödeme yapılan, Kraliyet Astronomi Derneği Altın Madalyası'nı kazanan (1828) ve Kraliyet Astronomi Derneği'nin onursal üyeleri arasına giren (1835, Mary Somerville ile birlikte) ilk kadındır. Ayrıca, Kraliyet İrlanda Derneği'nin de onursal bir üyesi olmuştur (1838). Prusya Kralı, Herschel'e, 96. doğum günü şerefine bir Bilim Altın Madalyası vermiştir (1846).

Gregory F. Dixon - 7 ay önce
If you'd like to come over and play with me, pico park is a great game to pass the time after a long day at work.

Mike Rooney - 5 ay önce
Your post is very helpful and information is reliable. I am satisfied with your post. Thank you so much for sharing this wonderful post. Fool Me Once Michelle Keegan Jacket

SAFE TOTO - 3 ay önce
It's a game. Five dollars is free. Try it It's not an easy game ->-> 카지노 검증업체 .COM

lenaklee266 - 1 ay önce
Thank you for providing such useful information [slope](https://slopegame.one). I've been having trouble coming up with many questions about this topic. I'll stick with you!

anne - 1 ay önce
Thank you for producing such a fascinating essay on this subject infinite craft. This has sparked a lot of thought in me, and I'm looking forward to reading more.

Görüş/mesaj gerekli.
Markdown kullanılabilir.