CarrefourSA

CarrefourSA, Sabancı Holding ve Carrefour şirketlerinin ortaklığında oluşmuş bir market zinciridir. Türkiye'de 22'si hipermarket olmak üzere 100'ün üzerinde şubesi vardır, 9 tanesi İstanbul'dadır.

CarrefourSA

CarrefourSA, Sabancı Holding ve Carrefour şirketlerinin ortaklığında oluşmuş bir market zinciridir.Ülkemizde 15 şubesi vardır,8 tanesi İstanbulda olmak üzere. İlk şubesi 1993 yılında İstanbul-İçerenköy`de açılmıştır2005`te Gima ve Endi`yi de bünyesine katmıştır. Carrefour 15 Haziran 1963`te Fransa`da açan Carrefour, bugün 29 ülkede, 12 binden fazla mağazasıyla yılda ortalama iki milyar kişinin alışverişlerinde tercih ettiği Avrupa`nın 1 numaralı perakende zinciridir.

Bugün itibari ile Türkiye`de CarrefourSA :

  • 7.500 çalışana sahiptir.
  • Hipermarket, Süpermarket ve Ucuzluk Marketleri formatlarında faaliyet gösteren eksiksiz portföyü ile, Türkiye`deki müşterilerinin ihtiyaçlarını sürekli karşılayan bir markadır.
  • Türkiye`nin 31 ilinde ve Anadolu`nun 16 ilçesinde 470 mağaza ile faaliyet göstermektedir.
  • Kasalardan yılda 125 milyondan fazla müşteri geçmektedir .
  • 1.500`den fazla gıda ve gıda dışı marka üreticisi firma ile çalışmaktadır.
  • 2005 yılında 1,430 Milyon $ tutarında global bir ciro sağlamıştır.


CarrefourSA, Türkiye`de ucuz fiyat politikası, hijyen, ve sağlığa verdiği önem, yaptığı yatırımlar ve ihracatla modern perakendeciliğin temelini oluşturmakladır.

Düşük fiyat politikasını promosyonel aktivitelerle desteklemekte ve aynı zamanda piyasada yeralan tüm farklı ürün gruplarını bünyesinde barındırarak müşterilerine geniş bir ürün ve fiyat yelpazesi sunmaktadır. Gıda ve gıda dışı ürünlerde müşterilerine 50.000`den fazla ürün çeşidi sunmaktadır.

CarrefourSA Gıda güvenliği uygulaması ile tüketici için gitgide önemli hale gelen bu alanda lider konuma getirmektedir.Carrefour SA, dünya çapında tüm Carrefour`larda uygulanan kalite ve hijyen standartlarını ilk günden bu yana ülkemizde de başarıyla uygulamaktadır.Tüketici memnuniyeti çevresinde hareket eden Carrefour SA, üreticiden rafa kadar kontrol zinciri ile tüketiciye ürünleri en sağlıklı biçimde ulaştırmaktadır.

CarrefourSA bünyesinde bulunan alışveriş merkezleri ailelerin büyük çoğunluğunun özellikle hafta sonlarında alışverişlerini zevkli hale getirmektedir.

Türk tüketicisine ucuz, kaliteli ve zengin ürün çeşidi ile seslenip, farklı ve kazançlı alışveriş ortamı sunan Carrefour, Türk ekonomisine de katkı sağlıyor. Bugüne kadar 1 milyar doların üzerinde yapılan yatırımın yanı sıra istihdam alanları da yaratıyor. Bünyesinde çalışan 7.500 kişiye ek olarak dolaylı yoldan 40 bin aileye de iş imkanı veriyor.

Kaynaklar

Vikipedi

İlgili konuları ara

Yanıtlar