Cayman Adalar��

kayman

Kayman (Latince: Caiman), alligatorgiller (Latince: Alligatoridae) familyasından timsah türü.

Cayman Adaları doları

Cayman Adaları doları (İngilizce: ''Cayman Islands dollar''; ISO 4217 kodu: KYD), Cayman Adaları'nda kullanılan para birimidir. Genelde dolar simgesi ("$") ile ya da diğer dolar bazlı para birimlerinden ayrım etmek için "CI$" şeklinde kısaltılır. Bir Caym...

Kınalıada (anlam ayrımı)

Kınalıada - İstanbul'un güneyindeki Prens Adaları'nın bir üyesi

Cüce calman

Cüce kayman (Paleosuchus palpebrosus), alligatorgiller (Alligatoridae) familyasından Güney Amerika'nın kuzeyinde yaşayan en küçük timsah türü.

Cayman

Cayman Adaları, Karayipler'de Küba'nın güneyinde Jamaika'nın kuzeybatısında yer alan başlıca 3 adadan oluşan Birleşik Krallık'a bağlı ada topluluğudur.

Cayman Islands

Cayman Adaları, Karayipler'de Küba'nın güneyinde Jamaika'nın kuzeybatısında yer alan başlıca 3 adadan oluşan Birleşik Krallık'a bağlı ada topluluğudur.

Solomon Adaları

Okyanusya, Güney Pasifik Okyanusunda adalar grubu, Papua Yeni Gine'in doğusunda yer alır.

George Town, Cayman Adaları

George Town, Karayipler'de bir İngiliz Kolonisi olan Cayman Adaları'nın başkentidir. Büyük Cayman adasında bulunur. Nüfusu 30.600 kişidir.

Heybeliada (anlam ayrımı)

Heybeliada - İstanbul'un güneyindeki Prens Adaları'nın bir üyesi

Nizam, Adalar

Nizam, İstanbul'un güneyindeki Prens Adaları'nı kapsayan Adalar ilçesinin 5 mahallesinden biridir. Takımadanın en büyük üyesi olan Büyükada üzerindeki iki muhtarlıktan biri olan Nizam mahallesi, adanın batısında bulunur ve Maden mahallesinden Çarkıfelek S...