Cazibe Hanımın Gündüz Düşleri

Cazibe Hanımın Gündüz Düşleri, yönetmenliğini İrfan Tözüm'ün yaptığı 1992 tarihli Türk yapımı sinema filmi.

Cazibe Hanımın Gündüz Düşleri, yönetmenliğini İrfan Tözüm'ün yaptığı 1992 tarihli Türk yapımı sinema filmi. Konu Filme adını veren Cazibe Hanım, gerçeklerden uzak durmaya çalışan, kendi yapayalnız dünyasında, hayalleriyle yaşamayı seçen bir kadındır. Yaşı hayli ilerlemiştir ama hiç evlenmemiştir. Hiçbir erkekle beraberlik kurmak istemeyen, bunu denemeye bile kalkışmayan Cazibe Hanım'ın en çok yaptığı iş, hayatının önemli bir bölümünü geçirdiği odasında, eski okulu ve okul arkadaşlarıyla ilgili fanteziler kurmaktır. Filmde olaylar, düşlerinde hayli önemli yer tutan eski sevgilinin, birden karşına çıkmasıyla hızlanır. Oyuncular ve Karakterler * Hale Soygazi - Cazibe * Uğur Polat - Kürşat * Macit Koper - Behçet * Suna Selen - Füruzan * Nüvit Özdoğru - Tahir * Suat Sungur - Çırak * Sedef Bediz - Necmiye * Can Kolukısa - Komiser * Nazan Kırılmış - Komşu Kadın * Halil Ergün * Melike Tözüm * Salih Kalyon - Sarhoş * Zerrin Doğan - Frapan Kadın * Ali Uyandıran - Sarhoş * Yaman Okay - Kasap * Ayten Uncuoğlu - Fal Baktırmaya Gelen Kadın * Erdinç Bora - Çevreci Kamil * Orhan Aydın - Başhekim * Mehtap Anıl Ödüller * 1992 Antalya Altın Portakal Film Festivali ** En İyi Film (İrfan Tözüm) ** En İyi Senaryo (Macit Koper) ** En İyi Özgün Müzik (Münir Nurettin Beken) * 1993 Altın Koza Film Festivali ** En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu (Macit Koper) ** En Kurgu (Ayhan Ergüder) Dış bağlantılar * SinemaTürk'te Cazibe Hanımın Gündüz Düşleri * IMDb'de Cazibe Hanımın Gündüz Düşleri

Kaynaklar

Vikipedi

Cazibe Hanımın Gündüz Düşleri 1992 yapımı film

Cazibe güzel olmasına karşın evde kalmış, yaşı geçkin bir kızdır. Birlikte yaşadığı annesi Füruzan Hanım ve dayısı Behçet yüzünden baskı altında yaşamakta ve kendine özgü kapalı bir dünya oluşturduğu düş odasında, eskiden aynı okulda birlikte oldukları sevgilisiyle ilgili düşler üretmektedir.

Oyuncular

Oyuncu Karakteri
Hale Soygazi Bu filmde 42 (şu anda 70) yaşında Cazibe

Görüşler

Bu konuda henüz görüş yazılmamış.
Gürüş/yorum alanı gerekli.
Markdown kodları kullanılabilir.

Cazibe Hanımın Gündüz Düşleri ilgili konular

 • Gündüz

  Gündüz, gündoğumundan günbatımına kadar olan, günün aydınlık kısmı. Zaman zaman gün sözcüğü de gündüz anlamında kullanılır.
 • Macit Koper

  Macit Koper (d. 1944, İstanbul), Sinema ve tiyatro oyuncusu, senarist.
 • Suna Selen

  Suna Selen   (d. 1939 - İstanbul)   Tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu.
 • Salih Kalyon

  Salih Kalyon (d. 1946, Ağrı), Sinema, tiyatro ve dizi oyuncusu. ``Bizimkiler`` dizisindeki Sedat ve ``Sen Hiç Ateşböceği Gördün mü`` oyununda
 • Ali Uyandıran

  Ali Uyandıran (d. 1946, Bursa), Sinema, tiyatro ve dizi oyuncusu.
 • Suat Sungur

  Suat Sungur, (d. 1 Mart 1961, Çivril,Denizli) Türk tiyatro, dizi ve sinema oyuncusudur.
 • Can Kolukısa

  Can Kolukısa (d.14 Mayıs 1934, Eskişehir), Türk tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu.
 • İnsanlık Halleri

  ''İnsanlık Halleri'', Teoman'ın 4 Nisan 2009'da çıkan albümüdür. Bu albüm için Avrupa Müzik ile çalışıldığı bilinmektedir.
 • Cazibe Hanımın Gündüz Düşleri

  Cazibe Hanımın Gündüz Düşleri, yönetmenliğini İrfan Tözüm'ün yaptığı 1992 tarihli Türk yapımı sinema filmi.
Cazibe Hanımın Gündüz Düşleri
Cazibe Hanımın Gündüz Düşleri