Cbs Corporation

Columbia

Columbia may also refer to:

Akio Morita

Akio Morita (盛田 昭夫 ''Morita Akio''; d. 26 Ocak 1921, Nagoya-ö. 3 Ekim 1999, Tokyo, Japonya), Sony Corporation'ın kurucusu ve yönetim kurulu başkanı (1976-1994) olan Japon iş adamı.

Ernesto Che Guevara

Ernesto Rafael Guevara de la Serna, kısaca Che Guevara ya da el Che, (14 Haziran 1928Doğum tarihi[›] - 9 Ekim 1967), Arjantin doğumlu doktor, Marksist politikacı ve dönemin Küba gerillaları ile Enternasyonalist gerillalarının lideri.

Paralel Okumalar

Paralel okumalar Türkiye`de bugün yaşayan kültür ürünü vermiş kişilerin 1950`lerden bu yana dünyada teknoloji ve bilgisayar endüstrisindeki gelişmelere nasıl tepki verdiklerini araştıran bir röportaj dizisidir. Bu araştırmada 50 yıllık bir alan için endüs...

Uluslararası örgütler listesi

Uluslararası örgüt, uluslararası düzeyde faaliyet gösteren, devletler tarafından kurulmuş olan veya sivil toplum örgütleri tarafından oluşturulmuş örgütlere verilen addır.

Writers Guild of America grevi (2007-2008)

Writers Guild of America grevi (2007-2008), Writers Guild of America, East (WGAE) ve Writers Guild of America, west (WGAW) tarafından başlatılmış grevdir.

WCBS-TV

WCBS-TV veya Channel 2 CBS televizyonunun ana yayın istasyonudur. New York City’de yer almakta olup, sahibi CBS Corporation firmasıdır. Stüdyoları Manhattan’ın Midtown bölgesinde, radyo/tv verici anteni de Empire State Binası’nın tepesinde yer almaktadır.

Showtime (kanal)

Showtime, ABD tabanlı bir kablolu televizyon kanalıdır. Genel olarak orjinal televizyon serileriyle birlikte, kablolu yayınlara özel yapılan filmleri ve türevlerini yayınlamaktadır. Kanal CBS Corporation'ın bir bölümü olan Showtime Networks, Inc. firmasın...

Sony Music Entertainment Japan

Sony Music Entertainment (Japan) Inc. (''Japonca: 株式会社ソニー・ミュージックエンタテインメント, Kabushiki gaisha Sonī Myūjikku Entateinmento'') (SMEJ), Sony Music'in Japonya'da faaliyet gösteren bir kolu. SMEJ doğrudan Amerika Birleşik Devletleri'nde ku...

Metromedia

MetroMedia Technologies (eski adıyla MetroMedia) 1956'dan 1986'ya kadar ABD'deki radyo istasyonu ve TV kanallarına sahip olan bir medya şirketidir.