Cdma

Kısaca: CDMA (Code division multiple access) kısaltmasından oluşur ...devamı ☟

CDMA (Code division multiple access) kısaltmasından oluşur

CDMA nedir?CDMA teknolojisi kablolu, yani ev ve iş yerindeki sabit telefonların sim kartsız ve kablosuz kullanılabilmesini sağlamaktadır. CDMA normal sabit telefon abonelerinin bu telefonları sim kartsız klasik cep telefonları gibi yanlarında gezdirebilmelerini ve Ülkenin her yerinden kullanabilmelerini sağlayan bir sistemdir.

Hangi alanlarda kullanılmaktadırCDMA teknoloji sayesinde yüksek hızda veri kablosuz olarak taşınabilmektedir. CDMA teknolojini kullanarak ulaşılabilen en yüksek veri transferi 167 Gbit / saniye ile yapılmıştır.

CDMA özellikle çok yüksek hızlarda İnternet bağlantılarının taşınmasında kullanmaktadır. Bu teknoloji 4. nesil iletişim teknolojisi ismiyle de anılmaktadır.

taslak

Kaynaklar

Vikipedi

CDMA

İngilizce CDMA kelimesinin İspanyolca karşılığı.
Acceso múltiple por división de código (en comunicación celular), uso de códigos únicos para cada usuario

CDMA

İngilizce CDMA kelimesinin Fransızca karşılığı.
CDMA, multiplicité d'accès codés, (en communication cellulaire) utilisation de code unique pour chaque utilisateur (permet la transmission de communications d'un abonné sans interférence avec une autre ligne)

CDMA

İngilizce CDMA kelimesinin Almanca karşılığı.
CDMA, Code Division Multiple Access, Einsatz eines einzigartigen Kodes für jeden Benutzer (für Handys, ermöglicht die Übertragung von aller Anrufe der Benutzer von einer Zelle mit großer Bandbreite ohne Störungen)

CDMA

İngilizce CDMA kelimesinin İtalyanca karşılığı.
accesso multiplo in codice (nella trasmissione cellulare), uso di codice specifico per ogni utente

CDMA

İngilizce CDMA kelimesinin Portekizce karşılığı.
Acesso Múltiplo por Divisão de Código/Freqüência, uma tecnologia da telefonia celular digital desenvolvida pela Qualcomm para uso militar (tem a vantagem de multiplicar por três o número de usuários de cada canal)

CDMA

İngilizce CDMA kelimesinin Flemenkçe karşılığı.
meervoudige code toegangen (bij cellulaire communicatie), gebruik van speciale code voor iedere gebruiker (dat overdracht van alle gesprekken van een abonnee op een brede beeldstrook mogelijk maakt)

CDMA

(in Cellular Communication) use of a unique code for each user (allows transferal of all of the calls for subscribers of one cell on a very wide band without causing interference)

Bu konuda henüz görüş yok.
Görüş/mesaj gerekli.
Markdown kullanılabilir.