Celebrian

Kısaca: 2. çağın ortalarında Celeborn ve Galadriel'in kızı olarak dünyaya geldi. Anne tarafından Noldor, baba tarafından Sindar kanı taşıyodu. İsmi, "gümüş kraliçe" anlamına gelen Celebrian 3. Çağın başlarında Rivendell Hükümdarı Yarı-Elf Elrond'la evlendi ve ona, Elledan, Elrohir ve Arwen adında 3 çocuk verdi. 3. Çağın 2510. yılında orklar tarafından saldırıya uğrayan Celebrian, aldığı yaralar onu rahat bırakmayınca, huzur bulmak için batıdaki ölümsüz topraklara yelken açtı. ...devamı ☟

2. çağın ortalarında Celeborn ve Galadriel'in kızı olarak dünyaya geldi. Anne tarafından Noldor, baba tarafından Sindar kanı taşıyodu. İsmi, "gümüş kraliçe" anlamına gelen Celebrian 3. Çağın başlarında Rivendell Hükümdarı Yarı-Elf Elrond'la evlendi ve ona, Elledan, Elrohir ve Arwen adında 3 çocuk verdi. 3. Çağın 2510. yılında orklar tarafından saldırıya uğrayan Celebrian, aldığı yaralar onu rahat bırakmayınca, huzur bulmak için batıdaki ölümsüz topraklara yelken açtı.

Bu makale J.R.R. Tolkien (John Ronald Reuel Tolkien - 3 Ocak, 18922 Eylül, 1973) in kitaplarındaki hayali bir karakteri anlatmaktadır.

Kaynak

  • http://www.ortadunya.com/
  • Bu konuda henüz görüş yok.
    Görüş/mesaj gerekli.
    Markdown kullanılabilir.