--}}

Cem Adrian

Cem Adrian, (d. 30 Kasım 1980 - Edirne) Müzisyen.

Cem Adrian, (d. 30 Kasım 1980 - Edirne) Müzisyen.

Yugoslav kökenli bir ailenin çocugu olan Cem Adrian, müzik çalışmalarına ortaokul yıllarında başlamış ve ilk kayıtlarını yine o tarihlerde yapmıştır. 18 yaşında başladığı radyoculuk hayatına 6 yıl devam etmiş, bu süre içinde tiyatro ve fotografçılık eğitimi almış, çalıştığı radyonun kayıt stüdyosunda kendine ait yaklaşık 250 şarkı kaydetmiştir.

2003 yılında İstanbul`da Serkan ve Efkan Erdal`la kurdukları Mystika isimli etnik müzik grubunda solist ve dansçı olarak çeşitli mekanlarda sahne almıştır.

2004 sonbaharında Fazıl Say`ın davetiyle Bilkent Üniversitesi Sahne Sanatları Fakültesi`nde özel öğrenci statüsünde eğitime başladı.

2005 Şubat ayında "Ben bu şarkıyı sana yazdım" isimli ilk albümünü yayınlamıştır. Albüm sanatçının 1997 ve 2003 yılı arasında Edirne`de kaydettigi amatör demoların ve 2004 Ekim ayında Fazıl Say`la verdiği ilk akademik konserinden kayıtların bir derlemesidir.

2005 yılında Babylon konserler dizisi başta olmak üzere Türkiye`de verdiği konserlerini, 2005 Eylül ayında Hamburg Müzik Sezonu`nun açılışında Fazıl Say, Bremen Jazz Festivali`nde Burhan Öcal ve Fazıl Say`la sürdürmüştür.

2006 yılı ocak ayında prodüktörlüğünü kendisinin üstlendiği ve 2006 sonbahar aylarında yayınlanacak olan 2. albümü ve kitabı "Aşk bu gece şehri terk etti" nin çalışmalarına başlamıştır.

AlbümleriDış bağlantılarKaynaklar

Vikipedi

İlgili konuları ara


Görüşler

Bu konuda henüz görüş yazılmamış.
Gürüş/yorum alanı gerekli.
Markdown kodları kullanılabilir.