--}}

Cem Boyner

'''Cem Boyner''', (d. 3 Eylül 1955, İstanbul) Boyner mağazalar zinciri sahibi, Yeni Demokrasi Hareketi Genel Başkanı ve kurucusu, dalgıç ve amatör sualtı fotoğrafçısıdır. Boyner; Altınyıldız Holding Yönetim Kurulu Başkanlığı, TÜSİAD başkan yardımcılığı ve aynı kurumun başkanlığı görevlerinde bulunmuştur.

Cem Boyner, (d. 3 Eylül 1955, İstanbul) Boyner mağazalar zinciri sahibi, Yeni Demokrasi Hareketi Genel Başkanı ve kurucusu, dalgıç ve amatör sualtı fotoğrafçısıdır. Boyner; Altınyıldız Holding Yönetim Kurulu Başkanlığı, TÜSİAD başkan yardımcılığı ve aynı kurumun başkanlığı görevlerinde bulunmuştur. Tosyalı bir ailenin çocuğu olarak dünyaya gelen Boyner, orta öğrenimini Robert Koleji'nde, yüksek öğrenimini Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü'nde tamamlamıştır. Altınyıldız Holding Yönetim Kurulu Başkanı olan Boyner, TÜSİAD başkan yardımcılığı ve başkanlığı da yapmıştır. İngilizce ve Almanca bilen Boyner'in, ilk evliliğinden üç, ikinci evliliğinden bir çocuğu bulunmaktadır. 1995 yılında genel seçimler katılan liberal eğilimli Yeni Demokrasi Hareketi Genel Başkanlığı görevinde de bulunan Boyner, seçimin ardından etkin siyaseti bırakmıştır. Özel yaşamı Gün Sazak'ın kızı olan eski eşi Bilgün Dereli'den Emine, Elif ve Ayşe adında üç kız çocuğu bulunmaktadır. Boyner, yeni eşinden de bir erkek çocuk sahibidir.

Kitapları

*Demokrasinin İçyüzü (1975) *Küreselleşmenin Geleceği

Kaynaklar

Vikipedi

Görüşler

  • misafir Avatar
    misafir - 5 yıl önce
    çok degerli cem boyner sizi inanın çok beniyorum ve taktir ediyorum sizin görüşlerinizi düşüncelerinizi ülkem için yarallı faydalı kişisiniz sizden ricam izin verilseniz sizden tanişmak röşüşmek isterim ben norman vatantaşım sizin hayranizim ben evli 3 çocuk babasıyım çoçoklarıma sizden çok bahsettim inşallah sizingibi düşünen sizingibi başarı olurlar

Gürüş/yorum alanı gerekli.
Markdown kodları kullanılabilir.