Cenk Akyol, (doğum 16 Nisan 1987 - Kadıköy İstanbul) Efes Pilsen ve Türk Milli Basketbol Takımının genç yıldız oyuncusu.Basketbola 8 yaşında Efes Pilsen altyapısında başladı. Yıldız ve Genç Milli takımlarında oynadıktan sonra Efes Pilsen A Takımı`na yükseldi.

Cenk Akyol

Cenk Akyol, (doğum 16 Nisan 1987 - Kadıköy İstanbul) Efes Pilsen ve Türk Milli Basketbol Takımının genç yıldız oyuncusu.

Basketbola 8 yaşında Efes Pilsen altyapısında başladı. Yıldız ve Genç Milli takımlarında oynadıktan sonra Efes Pilsen A Takımı`na yükseldi. 2005 yılında Efes Pilsen ile Türkiye Basketbol Ligi şampiyonluğu yaşadı. Son yıllarda Türk baskebolunun yetiştirdiği en yetenekli oyunculardan biri olarak, oldukça genç yaşta milli takıma kadar yükseldi.

Cenk Akyol oynadığı basketbolla genç ve yıldız kategorilerinde adından çok söz ettirdi. Basketbolda en yetenekli jenerasyon olarak lanse edilen 87-88 jenerasyonun en önemli parçalarından biri olan Cenk Akyol sonunda Efes Pilsen`de geçen sezon A takıma yükseldi ve bazı maçlarda oynadığı güzel basketbolla herkesin dikkatini çekti.

Bu başarılarından ve oyunundan etkilenen Atlanta Hawks Cenk Akyol`u 2005 NBA Draftı`nda 59. sıradan seçti.

Dış bağlantılar

Kaynaklar

Vikipedi

İlgili konuları ara

Yanıtlar