Chicane

Kısaca: Nicholas Bracegirdle yani Chicane Britanyalı elektronik dans müziği yapımcısı, derleyici, şarkı yazarı ve müzik yapımcısıdır. ...devamı ☟

Chicane
Chicane

Nicholas Bracegirdle yani Chicane Britanyalı elektronik dans müziği yapımcısı, derleyici, şarkı yazarı ve müzik yapımcısıdır. Chicane, Ibiza dans efsanesi olan ve birçok chill-out ve dans versiyonları derlemesi bulunan "Offshore", Clannad üyesi olan Maire Brennan'ın vokalinin eşlik ettiği ve trance tarzının popüler singlelarından Saltwater ve Birleşik Krallık 1 numarası olmuş Bryan Adams'ın vokalinin eşlik ettiği "Don't Give Up" şarkıları ile bilinir. Far from the Maddening Crowds Chicane'in ilk albümüdür. 1997 yılında yayımlanmış bu albüm halen Trance camiasında ilham kaynağı albüm olarak değer görmeye devam eder. Bundan sonraki albümü ise Behind the Sun adlı çalışmadır. Bu albüm Birleşik Krallık'da altın olarak etiketlenmiştir. 2007'de yayımlanmayan Easy to Assemble adlı çalışmanın verdiği zaman kaybından sonra çıkan üçüncü albüm Somersault, Bracegirdle'ın bağımsız plak şirketi tarafından piyasaya sürülmüştür. Bu albüm yayımlanmadan hemen önce onuncu yılına özel olarak yeniden düzenlenen, içerisinde Offshore'un yeni bir mixininde bulunduğu Far from the Maddening Crowds yayımlanmıştır. 2010'da ise son stüdyo albümü olan Giants çıkmıştır. Ek olarak Bracegirdle, daha özel bir kitleye hitap eden, vokal tonları ağırlıkta olmayacak şekilde Progressive House tarzında müzik yapan Disco Citizens aliası altında da çalışmalar yapmıştır. Vanessa St. James ve Mr. Joshua ile birlikte de çalışan Bracegirdle, In Praise of the Sun şarkısıyla bilinen, Fransızca ve İngilizce vokalleri ayrı ayrı çıkarılmış "Mr. Joshua Presents Espiritu" projesinin bir parçası olmuştur. Tomski'nin "14 Hours to Save the Earth." çalışmasına Rebel Transcanner adlı alias ile remix üretmiştir. Son olarak ise Nick Bracegirdle sadece "Wishful Thinking" için bir defalığına Sitvac aliasını kullanmıştır. BiyografiBaşlangıç Erken yaşlarda klasik gitar ve piyano ile çalışıyorken, Bracegirdle’ın elektronik müzik tarzında ilk etkilendiği sanatçılar Jean Michel Jarre ve Vangelis ve Vince Clarke olmuştur. N-Joi adlı grubun house müzik tarzlı dans hiti Anthem’den de etkilenmiştir. Tüm bunlar melodik dans müziği yapmasına katkıda bulunmuş ve etkilemiş ve 12 yaşında iken kayıt stüdyolarında müzik yapmakta ve plak şirketleri için demolar kaydetmekteydi.

1996-1998: “Offshore” ve İlk Başarı

Sonunda, Bracegirdle Modena Records adında kendi plak şirketini kurdu ve kendi şarkılarının tüm haklarını ve diğer plak şirketlerinin yayımlamasını engelleyen lisanslara sahip oldu. Leo Elstob ile çalışarak ilk Disco Citizens singleı “Right Here Right Now” 1995 yılında, bunun gibi yine Chicane ilk singleı “Offshore”’u 1996’da yayımladı. Birleşik Krallık single sıralamasında 12nci sıraya kadar yükselen şarkı bazı sıralamalarda ise birinci sıraya kadar çıktı. 1997 yılı içerisinde yeniden yayımlanan Amerikan Billboard Hot Dance Music/Club Play sıralamasında 5nci sırada kendine yer buldu. Dans müziğinin kimilerince merkezi olarak görülen İbiza adasında bulunan en ünlü gece klüplerinden olan Cafe del Mar’ın derleme albümünde kendine yer buldu. Bu ilerlemelerden sonra Chicane ilk albümü olan Far from the Madddening Crowds’u içerisinde 3 yeni şarkı ve önceden yayımladığı diğer singlelarının birden fazla olacak şekilde değişik versiyonlarını da ekliyerek Eylül 1997’de yayımladı. Ek olarak takip eden singlelar “Lost You Somewhere”, Benelux yayımı olan “Red Skies”, ve bir albümde yer almayan singleı “Strong in Love”’ı Britanyalı şarkıcı Sylvia Mason-James’in vokalini ekleyerek yayımlandı.

1999-2003 İşbirlikleri ve Daha Fazla Hit Şarkılar

1999’da görünen ve dağıtılan “Saltwater”, Celtic grubu olan Clannad’ın vokalisti olan Maire Brennan’ın “Theme from Harry’s Game” şarkısından seslerini içeren şarkıdır. Bu şarkı aynı zamanda 2005-2006 yıllarında çeşitli yerel kanallarda Belfast City reklamlarında kullanılmıştır. Bu şarkı diğer tüm Chicane singlelarını geride bırakarak Birleşik Krallık listesinde 6 numaraya kadar çıkmış ve 5 ünlü Büyük Britanya dans listesinde de zirveye yerleşmiştir. Bryan Adams’ın “Cloud Number Nine” adlı şarkısının radyo remiksinin prodüktörlüğünden sonra Bracegirdle Adams’a Don’t Give Up şarkısı için vokal pozisyonu teklif etmiştir. Adams’ın vokal ses kayıtlarından sonra sesler, vocoder ile ağır işlemlerden geçirilmiş ve onun rock müzik vokal stilinden sıyrılmaya çalışılmıştır. Bununla beraber Pete Tong’un BBC Radio 1 programı Essential Selection’a gönderildiğinde vokalist belirtilmemiştir. Şovda Tong bu şarkıyı milenyumun ilk “Essential New Tune” u olarak seçmiştir. Ayrıca bu Chicane’in en büyük hiti olmakla kalmıyacak aynı zamanda Birleşik Krallık listelerine bir numaradan giriş yapacaktır. Ayrıca bir hafta önce yayımlanmış olan Madonna’nın American Pie’ının bir hafta önce listede bir numaraya çıktığı göz önünde bulundurulduğunda Amerikan dans listesinde 3ncü sıraya çıkarak muazzam bir başarı elde etmiştir. Şarkı ayrıca Rusya ve Avusturalya orjinli listelerde 1 numara olmuş ve diğer Avrupa listelerinde önemli başarılar elde etmiştir. Takip eden albüm olan Behind the Sun, Britanya Fonografik Endüstrisi tarafından altın olarak etiketlendirilirken Don’t Give Up ise gümüş olarak etiketlendirilmiştir. 2002’de Bracegirdle, Cher’in Living Proof albümünden iki şarkıya “You Take It All” ve “Alive Again” yardımcı yazarlık yapmıştır. Alive Again sadece Avrupa’da single olarak yayımlanmıştır. 2001 yılında piyasaya çıkan EA’in Formula 1 oyun serisine “Sunstroke”, “The Drive Home” ve “Nagasaki Badger”ın remix versiyonu ile katkı sağlamıştır.

Zorluklar

Takip eden iki yılda, Bracegirdle Xtravaganza ile davalık oldu ve Chicane’in markadan ayrılması ile biten birliktelik, Warner Music Group ile üçüncü albümü olan Easy to Assemble’ın dağıtımı anlaşması için önayak oldu. Easy to Assemble buna rağmen beklenildiği tarihte yayımlanmadı-takip eden yıl olarak düşünülmüştü.

2006-2008: Yeni YönetimDiskografi * Far from the Maddening Crowds (1997) * Behind the Sun (2000) * Easy to Assemble (2003, asla yayımlanmadı) * Somersault (2007) * Giants (2010) * Thousand Mile Stare (2011) Kaynaklar Dış bağlantılar * Resmi Websitesi * Youtube'da Chicane * Resmi Bebo Sayfası Behind the Sun Somersault Giants Thousand Mile Stare | group2 = Derleme Albümler | list2 = 1996–2008 | group3 = EP'ler | list3 = Chilled | group4 = Singlelar | list4 = "Offshore" "Sunstroke" "Offshore '97" "Lost You Somewhere" "Strong in Love" "Saltwater" "Don't Give Up" "No Ordinary Morning" / "Halcyon" "Autumn Tactics" "Saltwater 2003" "Love on the Run" "Locking Down" "Don't Give Up 2004" "Stoned in Love" "Come Tomorrow" "Bruised Water" "Poppiholla" "Hiding All the Stars" "Come Back" "Middledistancerunner" "Where Do I Start" "Going Deep" | group5 = İlgili Makaleler | list5 = Discography }}

Kaynaklar

Vikipedi

Chicane

1. anlamı ([[isim]]). , ([[fiil]]). hile, oyun, şike; ([[fiil]]). hile yapmak, aldatmak, şike yapmak. chicanery ([[isim]]). hile, şike.
2. anlamı s*ke. hile.
3. anlamı hile. oyun. şike.

Chicane

Chicane İngilizce anlamı ve tanımı

Chicane anlamları

  1. (noun) To use shifts, cavils, or artifices.
  2. (noun) The use of artful subterfuge, designed to draw away attention from the merits of a case or question; -- specifically applied to legal proceedings; trickery; chicanery; caviling; sophistry.
  3. (noun) In bridge, the holding of a hand without trumps, or the hand itself. It counts as simple honors.
Kelime: 1chi·cane
Söyleniş: shi-'kAn, chi-
İşlev: verb
Türleri: chi·caned; chi·can·ing
Kökeni: French chicaner, from Middle French, to quibble, prevent justice
Tarih: circa 1672
intransitive senses : to use chicanery a wretch he had taught to lie and chicane -- George Meredith transitive senses : TRICK, CHEAT

1. The use of artful subterfuge, designed to draw away attention from the merits of a case or question; specifically applied to legal proceedings; trickery; chicanery; caviling; sophistry.2. To use shifts, cavils, or artifices.3. In bridge, the holding of a hand without trumps, or the hand itself.4. It counts as simple honors. a movable barrier used in motor racing; sometimes place before a dangerous corner to reduce speed as cars pass in single file a bridge hand that is void of trumps.5. A tight sequence of corners in alternate directions Usually inserted into a circuit to slow the cars, often just before what had been a high-speed corner .6. An artificial bend in a straightaway, designed to slow cars on a fast track .7. A series of tight turns, in opposite directions, in an otherwise straight stretch of road .8. A quick succession of sharp, slow turns, usually intended to reduce straightaway speeds .9. A tight combination of two corners in opposite direction Most of the time slow and with curbes . . a bridge hand that is void of trumps. . a movable barrier used in motor racing; sometimes place before a dangerous corner to reduce speed as cars pass in single file. . the use of tricks to deceive someone . . defeat someone in an expectation through trickery or deceit. . raise trivial objections.

Chicane ile eşanlamlı (synonym) kelimeler

Carp, Cavil, Cheat, Chouse, Jockey, Screw, Shaft,

Chicane

İngilizce Chicane kelimesinin İspanyolca karşılığı.
s. triquiñuela, chicanería
v. hacer triquiñuelas, fullear, recurrir a trucos

Chicane

İngilizce Chicane kelimesinin Fransızca karşılığı.
n. chicane; plan, stratagème, complot
v. chicaner; intriguer

Chicane

İngilizce Chicane kelimesinin Almanca karşılığı.
n. Schikane
v. schikanieren

Chicane

İngilizce Chicane kelimesinin İtalyanca karşılığı.
s. trucco, cavillo legale
v. cavillare, fare sofismi

Chicane

İngilizce Chicane kelimesinin Portekizce karşılığı.
s. chicana, zombaria
v. fazer chicana, chicanar

Chicane

f. şike yapmak, hile yapmak, hile ile elinden almak
i. şike, hile, dalavere, kozsuz el (briç), pistteki engel

Chicane

Fransızca Chicane kelimesinin İngilizce karşılığı.
(f) n. zigzag; quibble, cavil

Chicane

Flemenkçe Chicane kelimesinin İngilizce karşılığı.
n. chicane, quibble, quip; bend, curve

Chicane

İngilizce Chicane kelimesinin Flemenkçe karşılığı.
zn. chicane (bocht)
ww. slinks saboteren

Chicane

v. plot, scheme
n. zigzag; quibble, cavil
v. quibble, cavil; haggle

Chicane

Fransızca Chicane kelimesinin Flemenkçe karşılığı.
(conduite) muggezifterij (f); haarkloverij (f)

Chicane

Fransızca Chicane kelimesinin Almanca karşılığı.
n. schikane, streiterei

Chicane

Fransızca Chicane kelimesinin İtalyanca karşılığı.
(conduite) pedanteria (f); cavillosità (f)

Chicane

Fransızca Chicane kelimesinin Portekizce karşılığı.
(conduite) atenção a detalhes; chicanice (f) (pej.)

Chicane

Fransızca Chicane kelimesinin İspanyolca karşılığı.
(conduite) trapacería (f); tinterillada (f)

Chicane

Fransızca Chicane kelimesinin Türkçe karşılığı.
[la] dava, uyuşmazlık, mızıkçılık; hır; zikzaklı yol

Bu konuda henüz görüş yok.
Görüş/mesaj gerekli.
Markdown kullanılabilir.

Cloud Number Nine
6 yıl önce

Anthology albümlerinde de yer aldı. Chicane versiyonu Adams'ın canlı performanslarında da standart hale geldi ve Chicane bu şarkı ile birlikte "Don't Give...

1997 Arjantin Grand Prix
6 yıl önce

Formula 1 tarihinin 600. yarışı oldu. Yarış detayları "1997 Argentine GP". Chicane F1. 10 Şubat 2012 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 6 Ağustos...

Mia Martini
6 yıl önce

(1989) "La nevicata del '56" / "Danza pagana" (1990) "Chica chica bum (remix)" / "Chica chica bum (instrumental)" (1990, Release cancelled) "Stiamo come...

John Hillcoat
6 yıl önce

Therapy? – "Church of Noise" (1998) Therapy? – "Lonely, Cryin', Only" (1998) Chicane – "No Ordinary Morning" (2000) Depeche Mode – "I Feel Loved" (2001),"Freelove"...

Cameron Cartio
6 yıl önce

2013 - Sin Fronteras Rahatam Man Joz Ba To Roma Henna (Cheb Khaled ile) Mi Chica (Sarbel ile) Barone Ni Na Nay Don't Tell Me Tonight (Edurne ile) Electric...

Sarbel
6 yıl önce

konserler verdi. Eurovision'dan önce İsveçli şarkıcı Cameron Cartio ile "Mi chica" şarkısına bir düet yaptı. Şarkı İbyolca, Yunanca ve İngilizce'den oluşuyor...

Sarbel Mihail, 14 Mayıs, 1981, 2007 Eurovision Şarkı Yarışması, Eurovision, Kişi, Londra, Mack, Okan Bayülgen, Taslak, Türkçe
Hot Shot
6 yıl önce

(featuring Samantha Cole) "Not Fair" "Hey Love" "Why Me Lord?" "Joy You Bring" "Chica Bonita" "Dance And Shout" "Why You Mad At Me" (UK Bonus Şarkı)...

Xenomania
2 yıl önce

Golightly Mix) 02. "Alive Again" Chicane, Ray Hedges, Mark Emmitt ve Nigel Butler ile 11. "You Take It All" Chicane ile 01. "Action" 07. "Shower Scene"...