Chris Fehn

Kısaca: Chris Fehn (d. 24 Şubat 1973) Amerikalı Metal grubu Slipknot'un perküsyon ve geri vokalcisidir. 9 inçlik uzun burunlu maskesiyle dikkat çeker. Konserlerde en hareketli Slipknot üyelerinden biridir. Sahnede burnuyla yaptığı hareket ile ünlüdür.Gruptaki numarası #3'tür. ...devamı ☟

Chris Fehn (d. 24 Şubat 1973) Amerikalı Metal grubu Slipknot'un perküsyon ve geri vokalcisidir. 9 inçlik uzun burunlu maskesiyle dikkat çeker. Konserlerde en hareketli Slipknot üyelerinden biridir. Sahnede burnuyla yaptığı hareket ile ünlüdür.Gruptaki numarası #3'tür.

Biyografi

Fehn, Slipknot'a katılmadan önce bazı gruplarda perküsyon çalan ve Wayne State Üniversitesi'nin futbol takımında forvette oynayan bir futbolcuydu.Slipknot'ta zaten Chris Fehn'in yerini tutan bir eleman vardı.Ancak perküsyoncu Greg Welts'in Joey Jordison'un kız kardeşiyle çıktığı öğrenildi ve bundan dolayı çıkan çatışmayla Wels gruptan atıldı ve yerine Chris Fehn geldi. Grupta arka vokallerin çoğunu kendisi ve Shawn "Clown" Crahan üstlenir.Genelde brutal vokal olarak söyler.Perküsyonda ise bazı şarkılarla kendi davuluna Jordison'un ritimleriyle aynı anda vurur.Bazen ayakta trampet çalar. Slipknot albümündeki son parçada(Scissors)son 2 dakikasında Fehn'e iğrenç bir video izlettirilmiş ve kusturulmuştur.Şarkıda sesler duyularbilir. Bir zamanlar Fehn ve Shawn Crahan, Limp Bizkit ile sertlik konusunda tartışma içine girmiştir.

Maske

Chris Fehn'in maskesi her ne kadar pinokyo maskesine benzesede asıl esinlendiği şey 1330'lu yıllarda Avrupa'da yaşanan veba salgınından korunmak için yapılan burun kısmında şifalı bitkilerin olduğu doktor maskeleridir.Bunula birlikte sevdiği filmlerden biri olan Otomatik Portakal filmindeki tecavüz maskesinden de esinlenmiştir.Fehn, maskesinde renk, burun ve göz boşlukları dışında bir değişiklik yapmamaktadır.

Kaynaklar

Vikipedi

Bu konuda henüz görüş yok.
Görüş/mesaj gerekli.
Markdown kullanılabilir.