--}}

Christina Aguilera

Christina Aguilera'nın yaşam öyküsü, bir Hollywood hayalinin gerçeğe dönüşmesidir. Ses sanatçılarının çoğunda görüldüğü gibi müzik konusunda Aguilera'ya da ailesinin katkısı olmuştur. Annesi, profesyonel bir orkestrada kemancı ve piyanist olarak yer alan başarılı bir sanatçıydı.

Christina Aguilera'nın yaşam öyküsü, bir Hollywood hayalinin gerçeğe dönüşmesidir. Ses sanatçılarının çoğunda görüldüğü gibi müzik konusunda Aguilera'ya da ailesinin katkısı olmuştur. Annesi, profesyonel bir orkestrada kemancı ve piyanist olarak yer alan başarılı bir sanatçıydı.

Aguilera, şarkı söylemeye okulundaki müsamerelerden başladı. Çok küçük yaşına rağmen okulunda bu yöndeki başarılarıyla televizyon gösterilerinde ve programlarında şarkı söyleyeyerek yeteneğini sergiledi. Britney Spears, J.C. ve N 'SYNC grubundan Justin gibi Aguilera'nın da yıldızı "New Mickey Mouse Club" programında parladı.

İki yıllık Disney televizyon şovu tecrübesinden sonra Aguilera, yeteneklerini sergilemek üzere çeşitli ülkelere giderek çalışmalar yaptı. Japon pop yıldızı Keizo Nakanishi ile yaptığı "All I Wanna Do" isimli düet Japonya'da büyük ilgi gördü. Daha sonra Romanya'da katıldığı Golden Stag Festivali'nde Sheryl Crow ve Diana Ross'un da parçalarını içeren bir repertuar ile 10.000 kişiye seslendi.

1998 başında Amerika'ya döndüğünde Disney'in Mulan çizgi filmi için hazırlanacak "Reflection" parçasının kaydına davet edildi. Böylece yapımcıların aradığı güçlü ses bulunmuş oldu.

Christina Aguilera'nın ilk albümü ona büyük bir başarı getirdi. "Genie In A Bottle" adlı parçanın sunulmasının ardından müzikseverlerin büyük ilgisini çeken Aguilera, "Albümümde böylesine güçlü yapımcılarla çalışmak beni ilk başta korkuttu." diyor. Carl Sturken ve Evan Rogers da Aguilera'ya bir kaç parça da yardımda bulunmuşlar: "Love For All Seasons" ve "Love Will Find A Way". "Genie In A Bottle"ın yapımcıları ise System'in eski üyeleri David Frank ve Steve Kipner. "Blessed" ise "Angel of Mine"ı yapan Travon Potts'ın...

Christina aralarında No Doubt'tan Matthew Wilder'ın "Reflection" ve Diane Warren'ın "I Turn To You" parçalarının da bulunduğu ağır ritimli şarkılarıyla gurur duyduğunu söylüyor. Bu ilk albüm Aguilera'nın müzik yaşamındaki büyük adımlardan biriydi. Bu sayede eleştirmenler ve ticari çevrelerden hakettiği ilgiyi gördü.

Katıldığı çok sayıda televizyon gösterilerine bakılırsa Aguilera'nın bu ani çıkışı şaşırtıcı değil denebilir. Öyle ki yapımcı ve yönetmenler Aguilera'nın peşinden koşuyor. Aguilera'yı bu yaz bir filmde oynatmak istiyorlar ama hangisini tercih edeceği merak konusu. Ancak şu da var ki, bu mavi gözlü, sarı saçlı çekici genç bayan kamera önüne geçmek için hazır olmadığını düşünüyor. "Şu an müziğime odaklanmam yeterli diye düşünüyorum" diyen Aguilera bütün hayatı boyunca bu anı beklediğini de ekliyor.

Aguilera'nın dinlediği müzik ise yaptığından oldukça farklı. En sevdiği şarkıcı arasında Madonna, Janet Jackson, Mariah Carey gibiisimlerin yanısıra Korn, Limp Bizkit, FatBoy Slim, 2Pac ve Bone Thugs 'N Harmony gibi alternatif topluluklar da var.

Christina Aguilera, genç yaşına rağmen önemli başarılar kazanarak müzik dünyasında kendini kanıtladı. Yeni albüm çalışmalarını tüm müzikseverler gibi biz de sabırsızlıkla bekliyoruz.

İlgili konuları ara


Görüşler

Bu konuda henüz görüş yazılmamış.
Gürüş/yorum alanı gerekli.
Markdown kodları kullanılabilir.

Christina Aguilera
Christina Aguilera