Close to Me", The Cure'un ''The Head on the Door'' albümünden bir teklidir. Şarkı; bir BBC sitkomu ''The Smoking Room'', Nigel Slater tarafından sunulan BBC yemek programı ''A Taste of My Life''ın tema müziği olmuş ve 2007 yapımı ''Son of Rambow'' filminin kapanış müziği olarak çalmıştır. Orijinal sürümü, en büyük başarısını İrlanda'da 4. sıraya kadar çıkarak yakalamıştır. Bunun yanında Avustralya'da da 7 numaraya yerleşmiştir. 1990 yılında remiksi yayınlanan şarkı yine tekli olarak piyasaya sür

Close to Me (The Cure şarkısı)

Close to Me", The Cure'un The Head on the Door albümünden bir teklidir. Şarkı; bir BBC sitkom The Smoking Room, Nigel Slater tarafından sunulan BBC yemek programı A Taste of My Lifeın tema müziği olmuş ve 2007 yapımı Son of Rambow filminin kapanış müziği olarak çalmıştır. Orijinal sürümü, en büyük başarısını İrlanda'da 4. sıraya kadar çıkarak yakalamıştır. Bunun yanında Avustralya'da da 7 numaraya yerleşmiştir. 1990 yılında remiksi yayınlanan şarkı yine tekli olarak piyasaya sürüldü. Birleşik Krallık'ta 13. sıraya, ABD Billboard Hot 100 listesinde ise 97. sıraya yerleşmiştir. ==Şarkı listesi== 7" Tekli #"Close to Me" (Robert Smith) #"A Man Inside My Mouth" 12" Single #"Close to Me [1]" #"A Man Inside My Mouth" #"Stop Dead" ==Kişiler== *Robert Smith - vokal *Lol Tolhurst - klavye *Porl Thompson - klavye *Simon Gallup - bas gitar *Boris Williams - bateri ==Close to Me · Remix== "Close to Me · Remix" The Cure'un "Close to Me" teklisinin remixli halinin Mixed Up albümünde yer alan şarkısıdır.

Şarkı listesi

;7" tekli #"Close to Me" (Closest Mix) #"Just Like Heaven" (Dizzy Mix) ;12" tekli #"Close to Me" (Closer Mix) #"Just Like Heaven" (Dizzy Mix) #"Primary" (Red Mix) ;CD teklisi #"Close to Me" (Closest Mix) #"Just Like Heaven" (Dizzy Mix) #"Primary" (Red Mix) ;CD teklisi kısıtlı uyarlama #"Close to Me" (Closer mix) #"Just Like Heaven" (Dizzy mix) #"Why Can't I Be You?" (Extended mix) *Bu sürümde bedava poster de vardı. ;Kaset teklisi #"Close to Me (Closer Mix)" #"Just Like Heaven (Dizzy Mix)" #"Close to Me (Closest Mix)" #"Primary (Red Mix)"

Kaynaklar

Vikipedi

Yanıtlar