Club Oriental De Lizbon

Portekiz gazeteleri listesi

Günlük

Lizbon Oceanarium

Lizbon Oceanarium (Portekizce: Oceanário de Lisboa) Portekiz'in başkenti Lizbon'da bulunan bir akvaryum ve su altı müzesidir.

Lizbon Okyanus Akvaryumu

deki ''Oceanarium''.

Oriental

Oryantal - Oryantal dansı icra eden dansçıya verilen isim

Pyrénées-Orientales

Fransa`nın illerinden birisidir. Başkenti Perpignan`dır. Bu bölgenin anadili Katalanca`dır.

Bohçaotu

BOHÇAOTU (Helleborus); Alm. Schwarze Nieswurz (f.), Fr. Hellebore orientale (f.), İng. Oriental hellebore. Familyası: Düğünçiçeğigiller (Ranunculaceae) Türkiye'de yetiştiği yerler: Trakya, İstanbul, Uludağ, Samsun, Trabzon, (Zigana Dağları), Nur (Aman...

Lizbon Politeknik Enstitüsü

Lizbon Politeknik Enstitüsü, (Portekizce: Instituto Politécnico de Lisboa) Portekiz'in başkenti Lizbon'da bulunan ve teknik enstitüdür.

Lizbon Katedrali

Santa Maria Maior de Lisboa veya Sé de Lisboa, Portekiz'in başkenti Lizbon'daki en eski kilisedir. 1147 yılında ilk olarak burada inşası başladıktan sonra çeşitli defalar yenilemeler yapılmış ve pek çok büyük deprem atlatmıştır.

Fernão Vaz Dourado

Fernão Vaz Dourado (d. 1520, Goa-India - ö. 1580), üçüncü dönem eski Portekiz denizcilik kartoğraflarına mensup onaltıncı yüzyıl Portekizli bir kartoğrafcıdır.

Lizbon Yeni Üniversite

Lizbon Yeni Üniversite, (Portekizce: Universidade Nova de Lisboa) Portekiz'in başkenti Lizbon'da bulunan bir devlet üniversitesidir. 1973 yılında kurulan üniversite Lizbon'daki 3 üniversiteden en yeni olanıdır.