--}}

CNN TÜRK

CNN Türk televizyonu Doğan grubu ile AOL Time Warner ortaklığıdır.

CNN Türk televizyonu Doğan grubu ile AOL Time Warner ortaklığıdır.

CNN Türk Türkiye ve dünyadan doğru, tarafsız ve güvenilir haberi günün 24 saati boyunca dakikası dakikasına her boyutuyla kesintisiz ekrana taşıyor. CNN Türk profesyonel ve tecrübeli haber kadrosuyla, CNN'in dünyadaki rakipsiz haber ağı ve Doğan Medya Grubu'nun kaynaklarıyla habere yerinden bakıyor. Karar mekanizmalarını, uzman konukları ve farklı bakış açılarını ekrana getiriyor, özel haber dosyaları ile gündemi belirlemeye devam ediyor.

CNN TÜRK, 11 Ekim 1999 yılında Dogan Medya Grubu ve Time Warner'ın ortak girişimi ile kurulmuştur.

CNN'in kendi ismiyle, Atlanta dışında yönetilen, 24 saat ulusal bir dilde haber yayıncılığı yapan tek ulusal kanal olan CNN TÜRK, Türkiye'de de yabancı bir medya kuruluşu ile ortak olarak kurulan ilk ve tek yayın kuruluşudur.

DMG'nin Türkiye'deki kaynaklarını ve CNN'in tüm dünyadaki geniş haber kaynaklarını optimum düzeyde bir araya getiren CNN TÜRK, Türkiye'deki haber yayıncılığına yeni bir boyut kazandırmıştır.

CNN TÜRK, Türkiye ve dünyayla ilgili Türk habercileri tarafından üretilen güvenilir, tarafsız, gerçek habere anında ihtiyaç duyan ve kendini geliştirmek isteyen herkese hitap etmektedir. Teknolojinin son olanaklarıyla donanmış CNN TÜRK hem uydu hem kablo yayını ile Türkiye'de 40 milyon izleyiciye ulaşmaktadır.

CNN TÜRK, ABD ve Avrupa'da yaşayan Türk toplulukları ile Orta Asya'da yaşayan Türki Cumhuriyetlere ulaşmayı hedeflemektedir.

CNN TÜRK, kaliteli içeriği ve yüksek teknik erişimiyle ulusal olduğu kadar uluslararası reklem verenlerin de beğenisini kazanmıştır. CNN TÜRK, bilgisayar kontrollü yayın teknolojisiyle en yüksek teknik standartları sunmaktadır.

CNN TÜRK, Türkiye ve dünyayla ilgili bir çok haber başarısıyla dünya çapında bir üne sahiptir.

"Sosyal Sorumluluk" kavramı CNN TÜRK yayıncılığının temel ilkelerinden biridir. Kanal bu çerçevede de sivil toplum örgütleriyle özel yayınlar gerçekleştirmektedir.

CNN TÜRK Haber Grubu, Temmuz 2003'te CNN TÜRK Radyo'yu hayata geçirmiştir. İstanbul'dan FM bandı 92.5 frekansından yayını yapan CNN TÜRK Radyo, hayatın tüm yönlerini, CNN TÜRK'ün doğru, tarafsız, güvenilir, objektif, hızlı haberciliğini 24 saat boyunca dinleyiciye ulaştırıyor.

CNN TÜRK Haber Grubu, Mart 2004'te mobile projesi ile mobil iletişim alanına girdi. Ekim 2005’te CNN TÜRK Haber Paketi başladı. ABONE CNN TÜRK yazıp 7777’ye gönderen herkes, her gün haber, ekonomi, spor, sanat alanında dünyadaki ve Türkiye’deki son gelişmeleri CNN TÜRK’ün uzman kadrosundan sms yoluyla öğreniyor.

CNN TÜRK Haber Grubu, Mayıs 2004'te yeni bir joint-venture ile CNNTURK.com'u hayata geçirdi. Türkçe konuşan herkesin haber portalı CNNTURK.com, siyasetten ekonomiye, spordan modaya, teknolojiden kültür-sanata kadar tüm haberleri, özel dosyaları sunuyor. Ayrıca son dakika haberleri de anında kullanıcıyla buluşuyor.

İletişim Bilgileri

Adresi: Doğan TV Center K:3, 34204 Bağcılar İstanbul - Türkiye Telefon: 0 800 219 20 00 / 0212 413 56 00 Fax: +90 212 413 58 83 E-mail: info@cnnturk.com.tr

Kaynak

http://www.cnnturk.com/

İlgili konuları ara


Görüşler

Bu konuda henüz görüş yazılmamış.
Gürüş/yorum alanı gerekli.
Markdown kodları kullanılabilir.