Comedy Central

Kısaca: Comedy Central, ABD`nin kablo televizyon ağında bulunan, Viacom grubu dahilindeki ulusal kanallarından biridir. Kanalda genellikle yetişkinlere yönelik komedi programları ve stand-up tarzı gösteriler yayınlanır. ...devamı ☟

Comedy Central
Comedy Central

Comedy Central, ABD`nin kablo televizyon ağında bulunan, Viacom grubu dahilindeki ulusal kanallarından biridir. Kanalda genellikle yetişkinlere yönelik komedi programları ve stand-up tarzı gösteriler yayınlanır.

Önemli programları

South Park

Yetişkinlere yönelik animasyon dizilerinin başını çeken South Park, çocukları konu alması, fazla küfür ve şiddet içeriği ile ABD`de büyük tepki almaktadır, fakat bir o kadar da hayran kitlesi vardır. 2006 Ekim`inde dizi onuncu sezonuna girdi.

Daily Show with Jon Stewart

ABD hükümetinin, başkanının ve ciddi haber kanallarının bir haber programı temasinda ti`ye alındığı program özellikle 2004 ABD başkanlık seçimleri sırasındaki bölümleri ile büyük ilgi topladı. Zaman ile muhafazakar olmayan kesim üzerindeki etkisi artan program bugün ciddi bir haber programı kadar saygı duyuyor ve daha önemli konukları davet ediyor. Yakın zamanda programda yer alan konuklardan biri de eski ABD başkanı Bill Clinton oldu. Hafta içi her akşam doğu yakası saati ile 23:00`de yayınlanan yarım saatlik program aynı zamanda CNN International kanalında da gösterilmektedir.

The Colbert Report

Daily Show ekibinden Stephen Colbert`in muhafazakar ve sivri dilli bir haber programı sunucusunu canlandırdığı program ilk kez 2005 yılında yayınlandı ve yayınlandığı günden beri ilgi odağı oldu. Daily Show`dan daha politik olan programın konukları da ünlüler yerine politikacı ve yazarlardan oluşmaktadır.

Chappelle`s Show

Afrikalı-Amerikalı komedyen Dave Chappelle`in genelde siyahi Amerikalıların sorunlarını ele aldığı skeç komedi programı South Park`tan sonra Comedy Central`ın en çok izlenen programı olmuştu. Efsanevi Funk ve Soul şarkıcısı Rick James ile Eddie Murphy`nin kardeşi Charlie Murphy`nin anılarının anlatıldığı bölüm ile dizi kült seviyesine erişti. Fakat üçüncü sezon hazırlanırken dizinin ırkçılığı fazla ön plana çıkardığına kanaat getiren Chappelle diziyi iptal etti.

Bazı Comedy Central programları

  • Crank Yankers (kukla)
  • Mind of Mencia (skeç-komedi)
  • Reno 911!
  • Drawn Together (animasyon)
  • Freak Show (animasyon)
  • Insomniac with Dave Attell
  • Distraction (yarışma)
  • Showbiz Show


Kaynaklar

Vikipedi

Bu konuda henüz görüş yok.
Görüş/mesaj gerekli.
Markdown kullanılabilir.