Cornelius Fudge

Kısaca: Cornelius Oswald Fudge (1900), J.K. Rowling tarafından yazılmış Harry Potter serisinde bir karakterdir. ...devamı ☟

Cornelius Fudge
Cornelius Fudgevalign="top" valign="top" valign="top" valign="top" valign="top" valign="top" valign="top" valign="top" valign="top"
Harry Potter Karakteri``
Adı Cornelius Oswald Fudge
Cinsiyeti Erkek
Saç Rengi ``Gri``
Göz Rengi ``bilinmiyor``
Binası ``bilinmiyor``
Kan Saflığı Safkan
Bağlılığı Sihir Bakanlığı
Canlandıran Robert Hardy


Cornelius Oswald Fudge (1900), J.K. Rowling tarafından yazılmış Harry Potter serisinde bir karakterdir.

Harry Potter filmlerinde Robert Hardy tarafından canlandırılmıştır.

Geçmişi

Cornelius Fudge, 1988`le 1996 arasında İngiliz Sihir Bakanlığı`nda Sihir Bakanı olarak görev yapmıştır.

Fudge, Harry Potter serisi sırasında ilk defa ``Sırlar Odası`nda`` karşımıza çıksa da ``Felsefe Taşı`nda`` bahsedilmiştir.

Hikayedeki rolü

Fudge önceleri Harry Potter`a sempatik görünmüştür. Harry`nin Sirius Black`in James Potter`ın en iyi arkadaşı olduğunu öğrenmesi gibi önemli noktalarda yardım etmiştir.

Ancak, bunlara rağmen Fudge, Lord Voldemort`un döndüğüne inanmaz ve ``Zümrüdüanka Yoldaşlığı`nda`` Albus Dumbledore`la Harry`i karalamak için çalışmalarda bulunur. Sihir Bakanı olarak Fudge, aynı zamanda Rubeus Hagrid`in Azkaban`a götürülmesinden sorumlu kişidir.

Voldemort`un dönüşü kesinleştiğinde bile bunu kabul etmemesi, Fudge`ın Sihir Bakanı olarak görevinden kovulmasına ve Rufus Scrimgeour`un onun görevine getirilmesine neden olmuştur.

İsminin kökeni

J.K. Rowling tarafından karakter için seçilen bu isim diğer pek çok karakterin isminde olduğu gibi hemen göze çarpmayan anlamlarla yüklüdür. İsmi büyük bir olasılıkla eski Roma diktatörü Lucius Cornelius Sulla`ya bir referanstır. Soyadına baktığımızda ise "Fudge" kelimesinin İngilizce`deki "aptallık", "dikkatsizlik" anlamlarına gönderme yapıldığını anlamak çok zor değildir.

Kaynaklar

Vikipedi

Bu konuda henüz görüş yok.
Görüş/mesaj gerekli.
Markdown kullanılabilir.