Cumhurbaşkanlarımız

İsim Göreve gelme Görevi bırakma
Mustafa Kemal Atatürk 29 Ekim 1923 10 Kasım 1938
Abdülhalik Renda 10 Kasım 1938 11 Kasım 1938
İsmet İnönü 11 Kasım 1938 22 Mayıs 1950
Celal Bayar 22 Mayıs 1950 27 Mayıs 1960
Cemal Gürsel 27 Mayıs 1960 28 Mart 1966
Cevdet Sunay 28 Mart 1966 28 Mart 1973
Tekin Arıburun 28 Mart 1973 6 Nisan 1973
Fahri Korutürk 6 Nisan 1973 6 Nisan 1980
İhsan Sabri 6 Nisan 1980 12 Eylül 1980
Kenan Evren 12 Eylül 1980 9 Kasım 1989
Turgut Özal 31 Ekim 1989 17 Nisan 1993
Süleyman Demirel 16 Mayıs 1993 16 Mayıs 2000
Ahmet Necdet Sezer 16 Mayıs 2000 28 Ağustos 2007
Abdullah Gül 28 Ağustos 2007 Devam ediyor

Görüşler

Bu konuda henüz görüş yazılmamış.
Gürüş/yorum alanı gerekli.
Markdown kodları kullanılabilir.