Curie Institute (paris)

Paris

Paris Fransa'nın başkenti ve Île-de-France bölgesinin merkezidir ve Seine nehri'nin üzerine kurulmuştur. Tüm dünyada anıtları, sanatsal ve kültürel yaşamı ile tanınmış olan Paris aynı zamanda dünya tarihinde önemli bir şehir olmakla birlikte, başlıca ekon...

1997 Nobel Fizik Ödülleri

Atomları lazer ışığıyla soğutma ve hapsetme yöntemlerini geliştirdikleri için...

Dünya Tiyatro Günü

Dünya Tiyatro Günü 1961'de Uluslararası Tiyatrolar Birliği (International Theatre Institute) tarafından yaratıldı. Her yıl 27 Mart günü ITI merkezleri ve dünya çapında tiyatro grupları tarafından kutlanmaktadır.

Kürt Enstitüleri

* Paris Kürt Enstitüsü (Enstítuya Kurdí ya Parísê) (Paris, 1983)

Pasteur Enstitüsü

Pasteur Enstitüsü (), Fransa merkezli bir kar amacı gütmeyen kuruluştur. Vakfın kuruluş amacı özellikle biyoloji, mikroorganizmalar, hastalıklar ve aşılar hakkında araştırma ve geliştirme faaliyetleri yürütmektir. Kurum ismini kendi zamanında modern tıp a...

André Michel Lwoff

André Michel Lwoff (8 Mayıs 1902-30 Eylül 1994), Fransız mikrobiyolog. 1965 yılında Jacques Monod ve François Jacob ile birlikte Nobel Fizyoloji veya Tıp Ödülü kazanmıştır.

Miltos manetas

Miltos Manetas (; 6 Ekim 1964, Atina) Yunan ressam ve multimedya sanatçısıdır. Yaşamını ve çalışmalarını şu an Highgate'de sürdürmektedir.