Cynic

Florida Death Metali`nin en orijinal topluluklarından biri olan Cynic, 1993 yılında Roadrunner Records etiketiyle yayınladığı ilk ve tek albümü “Focus” ile ekstrem metal tarihinde kendine genişçe bir yer açmıştır. ...

CYNIC (inglizce) türkçe anlamı
1. i. alaycı tip
2. toplumsal değerleri küçümseyen kimse
3. kinik
4. hayatın güzelliklerine karşı çıkan felsefeci
5. kötümser
CYNIC (türkçe) anlamı
6. (i). (s). herkesin yalnız kendi menfaatine çalıştığna inanan kimse
7. insanlardan hoşlanmayan kimse
8. (b.h). kinik
9. sinik: (s). alaycı.,sinik.
10. 2. anlamı insanların her davranışında mutlaka bir çıkar b.... iyiliğe inanmayan kimse. alaycı. sinik. kinik.
1. n. one who is cynical
2. pessimist
3. one who tends to be sarcastic,
Cynic tanım:
Kelime: cyn·ic
4. Söyleniş: 'si-nik
5. İşlev: noun
6. Kökeni: Middle French or Latin
7. Middle French cynique
8. from Latin cynicus
9. from Greek kynikos
10. literally
11. like a dog
12. from kyn-
13. kyOn dog -- more at HOUND
14. 1 capitalized : an adherent of an ancient Greek school of philosophers who held the view that virtue is the only good and that its essence lies in self-control and independence
15. 2 : a faultfinding captious critic
16. especially : one who believes that human conduct is motivated wholly by self-interest
17. - cynic adjective
18.
Cynic (ingilizce) fransızcası
1. n. cynique
2. moqueur
3. railleur
Cynic (ingilizce) almancası
1. n. Zyniker
2. Spotter
Cynic (ingilizce) italyancası
1. s. cinico
Cynic (ingilizce) ispanyolcası
1. s. cínico
Cynic (ingilizce) portekizcesi
1. s. cínico
2. sarcástico
Cynic (ingilizce) flemenkcesi
1. zn. cynicus
2. cynisch persoon

Cynic hakkında detaylı bilgi

Florida Death Metali`nin en orijinal topluluklarından biri olan Cynic, 1993 yılında Roadrunner Records etiketiyle yayınladığı ilk ve tek albümü “Focus” ile ekstrem metal tarihinde kendine genişçe bir yer açmıştır.

Paul Masvidal (gitar-vokal), Jason Gobel (diğer gitar), Sean Malone (bass) ve Sean Reinert (davul) şeklinde bir kadroyla inşa edilen Focus, Death Metal`in “kalıp” denilebilecek birçok özelliğinden uzak tutulmuş, aksine, Death Metal`de bugün bile nadir rastlanan bir harç ile temellendirilmiştir. Örneğin brutal vokal yerine screame yakın ve fazla bağırmayan bir vokal ile ince ve efektli bir clean vokal kullanılmıştır. Bu vokal stili, Cynic`in geniş müzikal ufuklarının ve sınır tanımazlığının ilk göze çarpan işaretidir albümde. Ayrıca klasik boğuk Death Metal gitar tonları yerine, rock müzik içerisinde birçok formata uyabilecek, standart dışı gitar tonları kullanılmıştır. Bass da olabildiğince ön plana çıkarılmış, hatta kimi zaman üçüncü bir gitar gibi kullanılmıştır. Komplike düzenlemeler de albümün ana özellikleri arasındadır.

Cynic`in en önemli özelliği, enstrüman tekniklerinin oldukça üst düzeyde olması, ancak bu tekniğin dörtnala giden parçalardan ziyade orta tempo, dinlenebilirliği yüksek ve akıcı bestelerle yansıtılmış olmasıdır. Komplike olmasına rağmen akıcı olmayı başarabilen çok az sayıda topluluklardan biridir Cynic. Ayrıca bu mantık kimi zaman Pink Floyd`u bile anımsatan bir rahatlıkla kullanılmaktadır topluluk tarafından.

Albümün kaydı “tüm enstrümanlar aynı seviyede duyulsun” mantığıyla ile yapıldığından, soundun, Florida Death Metali ekolünün bilindik gümbür gümbür sounduyla uzaktan yakından alakası yoktur.

Cynic, şarkılarında anlattığı mevzular bakımından (müziği kadar olmasa da) orijinal bir topluluk olarak gösterilebilir. Geçmişe dair bir takım aktarımlar, yorumlar ve göndermelerin yanı sıra ciddi felsefik yaklaşımlarla lirikler yazmıştır Cynic.

Cynic üyelerini, metal tarihine yazılmış başka toplulukların kadrolarında da görüyoruz. Paul Masvidal, ekstrem metal tarihini kökünden değiştiren efsanevi topluluk Death`in “Human” albümünde Chuck Schuldiner`a gitarıyla eşlik etmiştir. Death`in müziği her daim tamamen Chuck Schuldiner tarafından yazılmış olsa da, Masvidal`ın Spiritual Healing gibi “nispeten normal” sayılabilecek bir albüm sonrası Human albümünün hazırlanma sürecinde Chuck Schuldiner`ı önemli ölçüde etkilediği görülmektedir. Paul Masvidal, bir başka Amerika`lı Death Metal topluluğu olan Master`ın, Human ile aynı yıl kaydedilen (1991) “On The 7th Day God Created... Master” adlı albümünde de çalmıştır ve Master tarihinde “başka bir grupta çalmış olan” tek müzisyendir. Death`in Human albümünde davulun başında ise Sean Reinert vardır ve değişen Death sounduna etkili olan faktörlerden biri de Reinert`dir.

Bu noktada bahsedilmesi gereken önemli bir isim de Aghora`dır. Cynic`in 1994 yılında dağılmasından bir süre sonra kurulan bu toplulukta Cynic üyelerinden Sean Malone ve Sean Reinert bulunmaktadır ve topluluğun kendi adını taşıyan 1999 tarihli albümünde de çalmışlardır. Ciddi müzikal eğitim almış müzisyenlerden oluşan Aghora, Death Metal`den uzak (ki Cynic`in de ne kadar yakın olduğu tartışılır) bayan vokalli bir progresif metal grubudur.

Cynic, albümün yayınlanmasından bir yıl sonra dağılmıştır. Bu ayrılığın nedeni de, bu derece zekice ve karmaşık mantık üreten dört ayrı insanın müzikal olarak aynı düşüncelerde sabit kalamamasıdır ki bu, bu tarz bir topluluk için beklenebilecek bir sondur. Devam etmesi durumunda müzikal olarak ne yöne ilerleyeceği kestirilemeyen bir topluluk olan Cynic, yarattığı tek albümde, teknik müzikle uğraşan hemen hemen herkesin bir şekilde yolunun kesiştiği, başvuru kaynağı niteliğinde bir yapıt ortaya koymuştura€¦Bu sayfa, online kullanıcı topluluğu tarafından oluşturulan ve düzenlenen özgür ansiklopedi projesi Wikipedia'nın Türkçe versiyonu Vikipedi'deki Cynic maddesinden faydalanılarak veya ilgili madde birebir kopyalanarak hazırlanmıştır. Bu makale, GNU Özgür Belgeleme Lisansı ilkeleri kapsamında, Vikipedi sitesi kaynak gösterilerek özgürce kullanılabilir.

Şarkı Sözleri

Local H tarafından söylenen Cynic adlı şarkının sözleri.

yeah - i made a promise to love myself
but somehow i don’t think that i’m gonna make it
yeah - is that me behind the screen?
i see some shapes but i can’t see any faces

an ego might not be so bad
it could be something i should have
i can’t make my mind up
help me with this while i grip this
i made a promise to myself but i think i need some help
if you see something that is good in me won’t you tell me?
and maybe i’d be something you could stand

yeah - i made a promise to love myself
i think this could be good for you as well as me
yeah - i know i’m not that much fun
the joke i have become doesn’t make you laugh

here comes the doubt again
İlgili Konu Başlıkları Tümü

Death

Death, "türünün öncüsü" olarak kabul edilen Chuck Schuldiner tarafından kurulmuş bir death metal grubudur.Schuldiner'ın 2001'de beyin kanseri yüzünden ölmesi sonucunda grup dağılmış, ancak heavy metale olan etkisi bugüne kadar devam etmiştir.

Diogenes

Diyojen (Diogenes) (Yunanca: Διογένης ὁ Σινωπεύς), MÖ 412 (ya da MÖ 404) - MÖ 323 yılları arasında yaşamış Kinik felsefesinin öncüsü ünlü filozoftur. Sinop'ta doğmuş Korint'de ölmüştür.

Human

Human, death metal grubu Death'in dördüncü stüdyo albümüdür. Death bu albümle büyük bir müzikal değişikliğe girmiştir.

Kınık

Kınık: 1990 sayımına göre toplam nüfûsu 37.617 olup, 17.167’si ilçe merkezinde, 20.

Gordian Knot

Gordian Knot , ABD'li bas gitarist Sean Malone tarafından kurulmuş enstrümantal progressive rock grubudur.

Antik Yunan Kişileri Listesi

Alfabetik MS 200 yılına kadar Yunanca konuşan Akdeniz dünyasındaki önemli kişiler listesi.

Hipparchia

Hipparchia 346 BC de, Yunanistan'in sakin bir sahil bolgesi olan Maroneia'da dogdu. Maroneiada sarapcilik yapan aristokrat bir ailenin kiziydi.Hipparchia'nin erkek kardesi, Metrocles de ondan bir sene sonra dogarak her ikisi de ikiz gibi, ayrilmaz bir parca gibi buyuduler.