D-100

D 100. E-5 (yani eski Ankara-İstanbul karayolu Boğaziçi Köprüsü ile Edirne-İstanbul-Ankara karayolu) bu karayolu günümüzde Edirne-Avcılar arası bölümü ile Kartal-Ankara arası bölümü T.C.K.'ya aittir diğer bölümler İ.B.B.'ye devredilmiştir. Yolun Kadıköy-Bakırköy arası bölümü uluslararası olup otoyoldur.

D-100 hakkında detaylı bilgi

D-100 ile ilgili bilgilerin yer aldığı sayfamız: D 100

İlgili Konu Başlıkları Tümü

Jet D'eau

Jet d'Eau (), İsviçre'nin Cenevre kentinde yer alan bir fıskiyedir. Cenevre Gölü'nün Rhone Irmağı'yla birleştiği yerde bulunan Jet d'eau kentin hemen her yerinden izlenebilmektedir.

Direct3D

Direct3D; DirectX teknolojisinin alt kümesini oluşturan API'sidir. Tamamıyla 3D teknolojisi üzerine geliştirilmiştir. Genelde Video Oyunu Geliştiricilerinin kullandığı bir kütüphanesi vardır. Bu; ''direct3d.h'' dır.

âd

Âd Kavmi veya Ād (Arapça: عاد), İslam dininin kutsal kitabı Kur'an'da geçen ve Nuh kavmi gibi Allah'ın gazabına uğrayarak yok olan eski bir Arap kabilesidir. Tarihsel gerçekliği konusunda herhangi bir belge bulunmayan topluluk, günümüzde veya geçmişte herhangi bir millet ile ...

Ra'd

Ra'd Suresi (Arapça: سورة الرعد) Kur'an'ın 13. suresi olup 43 ayettir.

Ra'd Suresi

Kur`an-ı Kerim`in on üçüncü suresi.

D

D Türk alfabesinin beşinci harfi. Sessizlerin dördüncü harfidir. Harf ses bilimi bakımından diş sessizlerinin süreksiz ve yumuşağıdır. Osmanlı alfabesinin onuncu (dal), Arap alfabesinin sekizinci (dal) ve on beşinci (dat) harfidir.

2-D

Stuart Tusspot, daha çok bilinen sahne adıyla 2D ya da 2-D (d. 23 Mayıs 1978), animasyonlu bir grup olan Gorillaz'ın kurgusal bir üyesidir. Grupta klavye çalar ve aynı zamanda vokal de yapar. O da, Gorillaz grubunun diğer üyeleri gibi Damon Albarn ve Jamie Hewlett tarafından ...

4WD

4 Tekeri güçlendirme sistemi (Four wheel drive) Klasik sistemlerde otomobiller ya ön aks mili üzerinde bulunan 2 tekerlek (önden çekmeli) veya arka aks mili üzerinde bulunan 2 tekerlek (arkadan itmeli) beraber tahrik olurken bu sistemde yolun koşullarına ve ihtiyaca bağlı olarak ön ve ...

AWD

AWD (``All Wheel Drive``), tüm tekerleklerden çekiş yani dört çeker anlamına gelmektedir.

D'oh

D'oh!, Amerikan animasyon televizyon dizisi Simpsonlar'ın ana karakteri Homer Simpson'ın sıklıkla kullandığı sözdür. Genellikle bir yerini incittiğinde, yanlış bir şey yaptığını farkettiğinde ya da başına kötü bir şey geldiğinde söyler.

DQ

DQ (d. Peter Andersen 1973).2007 Eurovision Şarkı Yarışması`ında Danimarka`yı temsil eden şarkıcıdır. Şarkısının adı Drama Queen`dir. Yarışmacı yarı finali geçemedi.

Provence-Alpes-Côte D'Azur

Provence-Alpes-Côte d'Azur [pʀɔˌvɑ̃sˌalpkotdaˈzyːʀ] (Oksitanca provençal: Provença-Aups-Còsta d'Azur ya da Prouvènço-Aup-Costo d'Azur), Fransa'nın 26 bölgesinden biridir. Kısaca "PACA" ya da "Paca" olarak da bilinir.

Déjà Vu

Déjà vu, (Fransızca telaffuz: [deʒa vy] ( dinle) [deja vü], Fransızca; déjà (daha önceden) ve voir (görmek), daha önceden görülmüş) yaşanılan bir olayı daha önceden yaşamışlık veya görülen bir yeri daha önceden görmüş olma duygusudur.

Département

Dí©partement ("departman"), Fransa`daki ve Fransızca konuşan ülkelerdeki idari yapıların herbiridir.

Détente

Détente anlamı rahatlama, yumuşama olan Fransızca bir terimdir. Terim, 1970'lerin başından itibaren uluslararsı siyasette kullanılmıştır. Bu yolla ülkeler sıcak savaşa girmek yerine, sorunları politika üzerinden çözmeye çalışmıştırlar. Buna karşı, terim öncelikli olarak ...