Daisy Berkowitz (asıl adı Scott Putesky, d. 28 Nisan 1968, ABD) ABD`li müzisyen.

Daisy Berkowitz

Daisy Berkowitz (asıl adı Scott Putesky, d. 28 Nisan 1968, ABD) ABD`li müzisyen.

Putesky müziğe flüt ve trampet çalarak başlamıştı. Daha sonra punk müziğinin etkisinde kalmıştır. Bu yüzden önce kendine bir keyboard almış, daha sonraysa gitara geçmiştir. Yavaş yavaş gruplarda çalmaya başlamış, 4 kanallı bir mikser aldıktan sonra bas gitar ve bateriyle kendi müziğini kaydetmeye başlamıştır. Marilyn Manson ile tanışıp grubu kurduğunda ilk şarkılarını kendi mikserinde kaydetmeye başlar.

İsim değişikliği ile Scott Putesky artık Daisy Berkowitz`dir ve grubu Marilyn Manson & The Spooky Kids, Florida`da ünlenmeye başlar. 1993`teki ilk albüm ve Smells Like Children sonrası Marilyn Manson ve Berkowitz arasında kavgalar başlar. Marilyn Manson üyeleri tarafından eşyaları kırılan, eleştirilen Berkowitz Antichrist Superstar sırasında gruptan da kovulur.

Bir kaç grup denemesinden sonra 1988`de Berkowitz, Marilyn Manson`ın ilk zamanlarında beraber konserler verdiği Jack Off Jill`e katılır. Bir sene bu grupta kalan Berkowtiz daha sonra solo çalışmalarına geri döner.

Antichrist Superstardaki şarkılarının haklarını almak için dava açan Putesky, Spooky Kids dönemlerinden 21 şarkı üzerindeki haklarını da kazandı.

Scott Putesky Scott Putesky Daisy Berkowitz

Kaynaklar

Vikipedi

İlgili konuları ara

Yanıtlar