Daniel Emilfork

Bully

Bully 2001 yılı Amerikan yapımı, gerçek bir olaya dayanan sinema filmi.

Carcass

Carcass İngiltere'de 1985 yılında kurulup 1995 yılında dağılan bir extreme metal grubu. 2008 yılında asıl üyelerinden davulcu Ken Owen olmadan yeniden bir araya gelmişlerdir.

Carpetbagger

Carpetbagger, ABD tarihinde Amerikan İç Savaşının 1865 yılında sona ermesiyle beraber yeniden yapılanma dönemi süresince Güney eyaletlerine gelen beyaz Kuzeyliler için kullanılan aşağılayıcı terimdir.

Silici

Silici; ''(Orijinal İngilizce adı: Eraser)'' 1996 yılı ABD yapımı aksiyon filmi.

realizm

Realizm (Gerçekçilik), bir estetik kavram olarak 19. yüzyıl ortalarında Fransa'da ortaya çıkmıştır. Nasıl ki romantizm klasizme bir başkaldırı niteliğinde ise gerçekçilik yani realizm, hem klasizme hem de romantizme bir başkaldırıdır. Amaç, sanatı klasik...

prestij

Prestij, Yönetmenliğini Christopher Nolan'nın yaptığı 2006 yılı Amerika, İngiltere ortak yapımı film. Yazar Christopher Priest'in aynı adlı romanından sinemaya uyarlanan filmin özgün adı The Prestige'dir.

Akışkan

Akışkan, sıvıları, gazları, plazmaları ve bazı durumlarda plastik katıları (eriyik) kapsayan, maddenin hallerinin bir altkümesidir.

Kayıp Çocuklar Şehri

Kayıp Çocuklar Şehri (La Cití© des Enfants Perdus) 1995 yapımı Marc Caro ve Jean-Pierre Jeunet filmi.

Parisli Kız

''Une Parisienne'' Michel Boisrond tarafından yönetilen 1957 yapımı fransız komedi filmi. Türkiye'de ekim 1959'da gösterime girmiştir.

Güzel Tutsak

''Güzel Tutsak'', 1983 Fransa yapımı gerçeküstücü avangart filmdir. Özgün adı ''La belle captive'' olan film 2-17 Nisan 2005 tarihleri arasında düzenlenen 24. Uluslararası İstanbul Film Festivali'nde de gösterilmişti. Sinema eleştirmeni Rekin Teksoy Sinem...