Danity Kane

Danity Kane, Aubrey O'Day, Wanita "D. Woods" Woodgett, Shannon Bex, Dawn Richard ve Aundrea Fimbres'tan oluşan eski bir Amerikalı kız grubu. MTV'nin Making the Band adlı reality TV serisinin 2005'teki üçüncü tekrarında bir araya gelen grup, kısa süre sonra Diddy tarafından Bad Boy kayıt şirketine alındı.

Danity Kane'in grupla aynı adı taşıyan çıkış albümü 2006'da piyasaya sürüldü ve ABD'de bir milyondan fazla kopya satarak kayda değer bir başarı gösterdi. Albümden "Show Stopper" aynı ülkede ilk onu gördü. İkinci stüdyo albümleri Welcome to the Dollhouse 2008'de yayımlandı. Bu albümden "Damaged" adlı şarkı da ülkede bir top-10 hiti oldu. Grup, Billboard tarihinde ilk iki albümüyle albüm listesine bir numaradan giriş yapan ilk kız grubu oldu.

Bu hızlı başarıya karşın grup içindeki anlaşmazlıklar neticesinde Diddy'ye danışma yoluna gidildi. Ekim 2008'de Making the Band 4 serisinde bir bölümde Diddy, üyelerden O'Day ve Woodgett'i gruptan attı. Kalan üç üye daha önceden planlanan tanıtım etkinliklerine devam etti fakat grup 2009 başında resmen dağıldı. Aynı yıl içinde bütün grup üyeleri Bad Boy etiketinden çıkarıldı. 2013 yılında beş üyeden dördü (O'Day, Bex, Richard ve Fimbres), 2013 MTV Video Müzik Ödülleri sırasında tekrar birleştiklerini duyurduysa da 16 Mayıs 2014'te San Francisco'da düzenlenen ve grubun birleşmesini kutlayan konser serisinin ilk konserinde Fimbres aile kurmak adına grubu terk etmek istediğini açıklayarak O'Day, Bex ve Richard'ı üçlü olarak yalnız bıraktı.

8 Ağustos 2014'te kayıt stüdyosunda O'Day ve Richard arasında çıkan kavganın ardından O'Day ve Bex, Danity Kane'in tekrar dağıldığını duyurdu.

Bu konuda henüz görüş yok.
Görüş/mesaj gerekli.
Markdown kullanılabilir.