Dannii Minogue

Kısaca: Gerçek bir popçu, televizyon yıldızı, oyuncu, modacı ve model olmayı aynı anda başarabilen Avustralyalı sanatçı Dannii Minogue, 20 Ocak 1971'de Melbourne'de dünyaya geldi. Gerçek ismi Danielle Jane Minogue olan genç yıldız, Skyways ve The Bullivans isimlı Avustralya TV dizilerinde rol alarak kariyerine ilk adımı attı. ...devamı ☟

Gerçek bir popçu, televizyon yıldızı, oyuncu, modacı ve model olmayı aynı anda başarabilen Avustralyalı sanatçı Dannii Minogue, 20 Ocak 1971'de Melbourne'de dünyaya geldi. Gerçek ismi Danielle Jane Minogue olan genç yıldız, Skyways ve The Bullivans isimlı Avustralya TV dizilerinde rol alarak kariyerine ilk adımı attı. 1986'da, henüz 15 yaşındayken, ülkesinde çıkan "Young Talent Time" isimli albümde seslendirdiği şarkıyla ilgi odağı oldu. Albüm uluslararası pazara sokulmadığı için sadece kendi ülkesi Avustralya'da adını duyurabildi. "Young Talent Time" bir anlamda Dannii'nin şöhret kapısını açan anahtar oluyordu.

17 yaşında moda tasarımcılığına başlayan Dannii, ilk defilesinde sunduğu kıyafetlerle inanılmaz bir başarıya ulaştı. 3 günde tümüyle satılan ürünler, Minogue'un moda tasarımcılığında da iddialı olduğunun kanıtıydı. 1989'da Avustralya televizyonlarının sevilen pembe dizilerinden "Home and Away"de Emma Jackson'ı canlandırdı. Genç kız, Avrupalı seyircilerin de karşısına çıkma şansını yakalamıştı. Dizinin gösterimi bir haftada toplam 5 milyonu aşkın bir kitle tarafından izlendi. Başarılar birbirini izlerken yıl sonunda Avustralya yazılı basınında "En İyi Kadın Kişilik" ve "En İyi Yeni Yıldız" ödüllerine layık görüldü.

Uluslararası alanda piyasaya sunulan ilk profesyonel albümünü 1991'de çıkaran Dannii, bu albüme "Love & Kisses" adını verdi ve çalışma, dinleyenlere ulaştığı ilk haftada 60.000 adet satarak İngiltere listelerine 4 numaradan giriş yaptı. Bu albümden çıkan singlelardan olan "Success", "Baby Love" ve "Jump to The Boat" da aynı listede ilk 10'da yer almayı başardı. Daha sonra Dannii, İngiltere'deki müzik dergileri ve eleştirmenler tarafından "En İyi Kadın Şarkıcı" sıfatına layık görüldü.

Minogue, 3 yıl aradan sonra ikinci albümü "Get Into You" ile müzik piyasasına yeniden giriş yaptı. Ancak bu çalışma, daha öncekiler kadar etkili değildi. Televizyon gösterilerine ağırlık vermeyi tercih eden yıldız, "It's Just Not Saturday" ("Sadece Cumartesi Değil") adlı programla tam 16 hafta boyunca, bir milyonu aşkın kişi tarafından izlenerek, albümden umduğu başarıyı başka bir alanda elde etmiş oldu.

1995 yılında inanılmaz derecede yoğun bir dönemi yaşadı. Projeler birbirini izliyor, her alanda milyonlarca insan onun çalışmalarını ilgiyle izliyordu. Çok sayıda gösteri sunan ve bu alanda kendini geliştirme yolunu seçen Minogue, Japonya'da çıkardığı iki müzik çalışmasının ardından dünyaca ünlü Disney kuruluşunun televizyon kanalında çocuk programları sunarken, diğer yandan Avustralya'da çıkan Playboy dergisine poz vererek takipçilerini şaşırtmaya devam ediyordu. O ayın dergisi, tam üç günde tümüyle tükendi... Aynı yıl, 18 aylık özel bir takvimde boy gösteren Dannii, bu konuda da bir rekora imza attı. Tüm zamanların en çok satılan takvimi de 50.000 rakamıyla artık ona aitti...

Dannii adından çokça söz ettirmeye başlayınca 1997'de üçüncü albümü "Girl"ü piyasaya sürdü. Bu, kariyerinin o zamana kadarki en iyi albümüydü. Dans motiflerinin ağır bastığı "All I Wanna Do" ve "Everything I Wanted" ile İngiltere diskolarının favorisi olan Minogue, müzik listelerinde de fırtına gibi esti. Bu arada kardeşi Kylie Minogue'la 1999'da Esquire dergisine kapak oldu. Bu dergide yayınlanan fotoğraflar, güzel kardeşlerin birbirlerine olan düşmanlıklarını da yendiklerini gösterir nitelikte, oldukça samimi pozlar içeriyordu.

2001 yılının sonlarında Londra Kayıt Şirketi'yle imzaladığı altı albümlük anlaşmanın ardından dördüncü stüdyo albümünün çalışmalarına başladı. 17 Mart 2003 tarihinde piyasaya sunulan ve "Neon Nights" adını taşıyan çalışma, "Who Do You Love Now?" ve "Put The Needle On It" gibi oldukça ses getiren parçaların yanısıra, 2003 yılına damgasını vuracak son dönemin en iyi dans şarkılarından biri olarak gösterilen ve single olarak 3 Mart'ta raflardaki yerini alan "I Begin To Wonder" şarkısını da içeriyor. Dannii daha sonra, Phil Griffin yapımcılığında London Records etiketiyle yeni single çalışmasını piyasaya sundu.

Dannii, "Don't Wanna Lose This Feeling" adlı şarkısı için şunları söylüyor; "Tümüyle bir ilişkiyi geri istemeyi anlatıyor. Gerçekten geri istersiniz. O ilişki sizin için herşeyden güzel olmasa da düşündüğünüzde sadece güzel zamanları anımsarsınız..."

Görünüşe bakılırsa "Neon Nights" çalışmasıyla Minogue, kariyerinin en önemli işlerinden birini gerçekleştirmiş oldu.

Bu konuda henüz görüş yok.
Görüş/mesaj gerekli.
Markdown kullanılabilir.