DASK kısaltmasını kullanan kurumlar:...

DASK (türkçe) anlamı
1. DASK (Doğal Afet Sigortaları Kurumu)27 Eylül 2000 tarihinden itibaren kapsamdaki meskenler için zorunlu hale getirilen deprem sigortasını sunmak üzere kurulan kamu tüzel kişiliğine haiz kurum

Dask hakkında bilgiler

İlgili Konu Başlıkları Tümü

Dağ Maratonu

Dağ maratonu (dağ aşma yarışması da denir) sarp arazide uzun süre yürüyerek veya koşarak yapılan, dayanıklılık ve doğada yön bulma unsurları içeren bir spor. Dağ koşusu ve oryantiring sporlarıyla benzerlik taşımaktadır.

Oryantiring

Oryantiring (yönbulma, orienteering, kısaca OL), harita yardımıyla yön bulmayı içeren, zamana karşı yapılan bir spor. Farklı arazi koşullarında yapılabilse de (bkz.

Doğal Afet Sigortaları Kurumu

Doğal Afet Sigortaları Kurumu (DASK), Zorunlu Deprem Sigortasını yapmak ve yönetmek amacıyla kurulan kamu kurumu. 17 Ağustos 1999 depreminin ardından deprem felaketine karşı Türkiye kamuoyu ve bürokrasisindeki bilinç eskiye oranla artış gösterdi.

Zorunlu Deprem Sigortası

Zorunlu deprem sigortası, sistemi topraklarını yüzde 96’sı, nüfusunun 98’i aktif deprem bölgelerinde bulunan Türkiye tarafından geliştirilmiştir. Sistemi yönetme sorumluluğu ise Hazine Müsteşarlığı’na bağlı olarak 2000 yılında kurulan Doğal Afet Sigortaları Kurumu’na ...

Tuna Akçay

Gazi Üniversitesinde Öğretim Görevlisi ve Fotoğraf Sanatçısı

Doğukan Hazar İskenderoğlu

Doğukan Hazar İskenderoğlu (d. 23 Ekim 1988, Ankara) Türk yönetmen, senarist ve fotoğraf sanatçısı.