David Batista

David Michael Bautista, Jr. (d.

David Batista

} Khan

Deacon Bautista

Batista

Dave Batista
200px David Batista
Ring Adları>|Leviathan
Eğiltidiği Federasyon>|Wild Samoan Wrestling
İlk Maçı>|1997
Doğum Tarihi>|18 Ocak 1969
Boyu>|190 cm
Kilosu>|131 kg
Doğduğu Yer>|Arlington,Virginia
Eğiten Kişi>|Afa Anoai
Son Maçı>|
Bitirici Hareketi>|Batista Bomb
<noinclude>

</noinclude>

Güreş Dünyasına Girmeden ÖnceDavid Batista Washington`da bir klüp bodyguardıydı.Kendisi WCW`nun eğitim kampı sayılan WCW Power Plant`e gitmiş ama ne kadar çalışsa bile WCW Power Plant yetkilileri ona güreş için uygun olmadığını söylemişlerdir.Daha sonra Batista WWE`e gitmiştir,onlarda David`i eğitim görmesi için Wild Samoan Wrestling güreş okulunda gönderdi.Orada eğitici Afa ile tanıştı ve kısa süre sonra küçük organizasyonlarda görünmeye başladı.En sonunda beklediği an geldi ve WWE`nin eğitim kampı sayılan Ohio Valley Wrestling ona Leviathan karakterini canlandırması için rosterına aldı.World Wrestling Entermainent Deacon Batista9 Mayıs 2002`de WWE SmackDown programında David WWE`de Deacon Batista olarak göründü.Kendisi D-von Dudley`in bodyguardı görevini üstlendi.Ama en sonunda Batista D-von`a ihanet etti ve onu bir powerbomb çekerek yendi.Daha sonra Batista sakatlandı ve belli bir süre ortalarda görünmedi.David Batista Oluşu Ve Evolution`daki Rolü

2002 Ekim`inin sonlarında doğru RAW programında genetik değişim başladı adında bazı videolar gösterildi.Bu videolar aslında Batista`nın dönüşünü simgeliyordu.En sonunda 4 Kasım 2002`de Batista döndü ve Justin Credible`ı patakladı.Ardından Ric Flair ile dostluk başlattı ve bu dostluk sonucu 27 Ocak 2003`deki RAW programında Evolution doğmuş oldu.Ama bu dönüşüde pek uzun sürmez ve 2003`ün Mart`ında sakatlığı nükseder ve uzun süre ortalarda görünmez.30 Ekim 2003`deki RAW programında Bill Goldberg`e saldırarak geri döner.Evolution`a döndüğü için Triple H`in Goldberg`den Dünya ağırsıklet kemerini geri almasına yardım etmeye çalışır ayrıca;Survivor Series 2003`deki Team Bischoff Team Austin maçına karışarak Steve Austin`in RAW genel menejerliğinden kovulmasını sağlar. Armageddon 2003`de hem Triple H`in kemeri geri almasında rol oynar hemde aynı gece Ric Flair ile Dünya tag team şampiyonluğunu kazanır.Bu şampiyonluk 8 Mart 2003`de kemerlerin Booker T ve Rob Van Dam`e kaybedilmesiyle son bulur.Ardından kariyerinin ilk Wrestlemania`sı olan Wrestlemania 20``de The rock`n`Sock Connection`a karşı Evolution(Ric Flair-Randy Orton-Batista) takımında yer alır.2004 yılının WWE Draft Lottery programında Batista&Flair Tag Team kemerlerini geri alırlar.Kemerlerin Chris Benoit&Edge`e kaybedilmesi ve 2004 Summerslam`deki İntercontinental kemeri için çıktığı maç dışında kalan dönemde David Batista`nın kariyerinde önemli bir gelişme olmaz.2004 yılının sonlarında ağırsıklet kemeri gelişen olaylar sonucu boşta ilan edilir ve 2005 New Year`s Revolution programında bir Elemination Chamber maçı düzenlenmesi kararı alınır.Batista maça en son giricek kişi olur Evolution`dan takım arkadaşı Triple H buna sinirlenir;bu beklide ikisi arasındaki kemer maçının ilk tohumlarını atar.Elemination chamber maçı Triple H tarafından kazanılır.2005 Royal Rumble`a David 27. sırada girer ve 2005 Royal Rumble`ın galibi olur;bu ona Wrestlemania ana kemer mücadelesi hakkı kazandırır.Gelişen olaylar sonucu Batista yakın arkadaşı Triple H ile Wrestlemania ana müsabakasında karşılaşır ve ondan Dünya Ağırsıklet kemeri alır.Ardından biri Hell İn a Cell olmak üzere Batista kemerini Triple H`e karşı iki kez başarıyla korur.

Batista Smackdown`daBatista SmackDown!`a 2005 Draft Lottery`nin son ismi olarak geçer ve JBL ile kemer mücadelesine başlar.Kemerini iki kez JBL`e karı başarıyla korur.Ardından Eddie Guerrero ile çekişmeye başlar.İkisi sadece 1 maç yaparlar,o maçı Batista kazanır.Ardından Batista 2005 Survivor Series`de Smackdown! takımının liderliğini üstlenir,takımında 2. elenen olur ama yinede maçı Smackdown! kazanır.Daha sonra David Rey Mysterio ile Tag kurar ve WWE Tag Team kemerlerini MNM`den alır.Bu şampiyonluk sadece 1 hafta sürer;sonraki hafta bir rövanş maçı yapılır ve maça Mark Henry karışarak Tag Team kemerlerinin MNM`e geri dönmesini sağlar.Bir kaç hafta sonra Batista`nın sakatlığı yine nükseder ve güreşemeyecek hale gelir;bu yüzden dünya ağırsıklet şampiyonluğunu bırakmak zorunda kalır.Batista ardından başarılı bir amelyat sonucu rehabilitasyon dönemine girer ve 2005 No Way Out programında görünür.

Batista özel hayat

Dave`in iki kızı var. Büyüğü 14 yaşındadır ve küçüğü 11. Kendisi şu an boşanıyor karısından. Ve Rebecca DiPietro`yla bir ilişki`si vardır. Rebecca WWE`in ECW şow`undan çalışıyor. David`in dediğine göre, karısı, kendisin eve sadece ayda bir kaç sefer gelmesine dayanamıştır.

David Batista,aslen yunanistan`da ve filipin`de geliyor. Ama Amerika`da doğmuştur. Bir, Lisa adın`da, kız kardeşi vardır.

Batista`nin, 5 döğmesi vardir.

Linkler} }

Kaynaklar

Vikipedi

İlgili konuları ara

Yanıtlar