David Duchovny

“ The X-Files ” dizisinin yakışıklı prensi David Duchovny, günümüzün düşünen kadınının seks sembolü olarak gösteriliyor. Princeton Üniversitesinden mezun olduktan sonra Yale Üniversitesinin İngiliz Edebiyatı bölümünde master yapmaya başlayan Duchovny, “ Şiir ve Nesirde Sihir ve Teknoloji ” adlı bir tez çalışması yaptı. Akademiden ayrıldıktan sonra ucuz erotik filmlerde boy Duchovny, çıplak fotoğrafları dergilere kapak olan erotik bir yıldız haline geldi. Duchovny o dönemler hakkında şunları söyl

David Duchovny

“ The X-Files ” dizisinin yakışıklı prensi David Duchovny, günümüzün düşünen kadınının seks sembolü olarak gösteriliyor. Princeton Üniversitesinden mezun olduktan sonra Yale Üniversitesinin İngiliz Edebiyatı bölümünde master yapmaya başlayan Duchovny, “ Şiir ve Nesirde Sihir ve Teknoloji ” adlı bir tez çalışması yaptı. Akademiden ayrıldıktan sonra ucuz erotik filmlerde boy Duchovny, çıplak fotoğrafları dergilere kapak olan erotik bir yıldız haline geldi. Duchovny o dönemler hakkında şunları söylüyor: “ Bütün Amerika, benim kanalım aracılığıyla kadınların erotik arzularının dışa çıkan yumuşak yüzeyini izliyordu ”

Yahudi bir Rus babayla İskoçyalı bir annenin çocuğu olarak New York City’de dünyaya gelen Duchovny, çocukken ailesi tarafından o kadar saklı tutulurdu ki, kardeşleri onunla gecikmeli diyerekten dalga geçerlerdi. New York’un prestijli okullarından Collegiate Hazırlık Okulu’na gitmeye hak kazanarak çevresindekileri kıskandıran zeki aktör, bu sayede John F. Kennedy Jr., aktör Zach Galligan ve Jasaon Beghe ile sınıf arkadaşı oldu.

Okulu bitirdikten sonra Princeton Üniversitesine giden Duchovny, burada basketbol ve beyzbol gibi sporlara ilgi duymaya başladı. Okulda yüksek bir başarı gösteren aktör, Yale Üniversitesinden İngiliz Edebiyatı üzerine master yapma hakkı kazandı. Okulu bitirdikten sonra en büyük idealinin bu başarısını devam ettirmek ve aynı zamanda oyunculuk yapmak olduğunu söyleyen aktör, bunun nedenini de 11 yaşındayken anne ve babasının boşanmasına bağlıyor: “Her zaman hiçbir problemi olmayan bir insan olarak farz edildim. Ve oynamaya başladığım zaman sanki benim de problemlerim olabileceği bir an yakalamıştım. ”

Sinema dünyasına küçük rollerle başlayan Duchovny, ilk film deneyimini 1988 yılında “ Working Girl ” ile gerçekleştirdi. Bu filmde erotik sahneleriyle magazin dünyasını peşinden sürükleyen Duchovny, daha sonraki yıllarda durularak sessiz ve sakin bir şekilde yoluna devam etti.

“ Chaplin ” ve “ Ruby ” gibi iki önemsiz filmin ardından “ The Rapture ” ve “ Kalifornia ”da başrol oynayan genç aktör, “ Red Shoe Diaries ” adlı şov programında kadınların fantazilerini anlatan Jake rolüyle ekrana çıktı. Bu programla birlikte duyarlı bir seks sembolü haline gelen Duchovny, bu kötü şöhretinden sıyrılmak için programdan ayrıldı ve bir Fox yapımı olan “ T X-Files ” adlı fizik ötesi güçleri konu alan bir filmde rol aldı.

Filmde Ajan Dana Scully ile birlikte fizik ötesi birtakım güçleri araştıran FBI ajanı Fox Mulder’ı canlandıran Duchovny, bu 1998 yapımı filmle birlikte dev ekranın popüler yüzleri arasına girdi. Kariyerine temiz bir sayfa ekleyen aktör, 2000 yılı içerisinde Hollywood’un genç yeteneklerinden Minnie Driver ile birlikte “ Return to Me ” adlı romantik bir komedide rol aldı. Aktör, eleştirmenler tarafından olumlu notlar alan filmde ölen karısının kalbini alan bir alıcıya istemeden aşık olan dul bir adamı canlandırıyordu.

2001 yılında Ivan Reitman'ın yönettiği " Evrim " isimli bilim kurgu filminde Julianne Moore ile birlikte rol aldı. Film, dünyayı istila eden uzaylı yaratıklara karşı verilen mücadeleyi konu alıyordu. Aktör bu yıl ayrıca " Zoolander " filmi için de kamera karşısına geçti.

İnişli çıkışlı bir kariyere sahip olan Duchovny, aşk hayatında daha istikrarlı gözüküyor. 1997 yılında “ The Naked Truth ” adlı dizinin yıldızı Téa Leoni ile evlenen aktörün Madelaine West isminde bir de kızı var.

David Duchovny (Bree Sharp) sözleri

Bree Sharp tarafından A Cheap And Evil Girl albümünde söylenen David Duchovny adlı şarkının sözleri.

It's Sunday night, I am curled up in my room
The TV light fills my heart like a balloon
I hold it in as best I can
I know I'm just another fan
But I can't help feeling I could love this secret agent man
And I can't...

Wait any more for him to discover me
I got it bad for David Duchovny
David Duchovny, why won't you love me?
Why won't you love me?
Why won't you love me?

My friends all tell me,
"Girl, you know it's just a show,"
But deep within his eyes
I see me wrapped up like a bow
Watching the sky for a sign
The FBI is on my mind
I'm waiting for the day
When my lucky stars align
In the form of...

David Duchovny floating above me
In the alien light of the spaceship of love, I need
David Duchovny hovering above me
American Heathcliff, brooding and comely
David Duchovny, why won't you love me?
Why won't you love me?
Why won't you love me?

So smooth and so smart
He's abducted my heart
And I'm falling apart
>From the looks I receive
>From those eyes I can't leave
And you may say I'm naive
But he told me to believe...

Ooooooooo....

My bags are packed, I am ready for my flight
Want to put an end to my daydream days and sleepless nights
Sitting like a mindless clone
Wishing he would tap my phone
Just to hear the breath of the man, the myth, the monotone
And I would say...

David Duchovny, why won't you love me?
Why won't you love me? Why won't you love me?
David Duchovny, why won't you love me?
Why won't you love me? Why won't you love me?
David Duchovny I want you to love me
To kiss and to hug me, debrief and debug me
David Duchovny I know you could love me
I'm sweet and I'm cuddly - I'm gonna kill Scully!
David Duchovny, why won't you love me?
Why won't you love me? Why won't you love me?

Yeah...

I'll be waiting...
In Nevada

Yanıtlar