Dedek��Y, Hamam��Z��

Hamam (anlam ayrımı)

Hamam şu anlamlara gelebilir:

Naib Hamamı

Naib Hamamı, Gaziantep'te bulunan tarihi bir hamamdır. Hamam, hemen Gaziantep Kalesi'nin güneyinde bulunur. Bu hamam, ödüllü Kültür Yolu Projesi sayesinde 2009 yılında restore edilmiştir. 1640 yılında yapılmıştır.

Es-Sammara Hamamı

Es-Sammara Hamamı (Arapçaحمام السمرا, "Samaryalılar hamamı" veya "Kahverengi Hamam") Gazze'de, şehrin Zeytun mahallesinde, ayakta kalan ve çalışan tek Türk Hamamı'dır. Hamam cadde seviyesinin altında inşa edilmiştir.

Hamam (anlam ayrım)

Hamam şu anlamlara gelebilir:

Hamam (genel)

Hamam şu anlamlara gelebilir:

Karacabey Hamamı

Çemberlitaş Hamamı

Çemberlitaş Hamamı: 1584'te III. Murat'ın annesi Nurbanu Sultan tarafından Üsküdar'daki Atik Valide Sultan Külliyesi'ne gelir sağlamak amacıyla yaptırıldı. Mimar Sinan'ın eseri olan hamam, günümüzde çifte hamam olarak hizmet veriyor.

Ağa Hamamı

Ağa Hamamı: I. Ahmet'in Kiler Ağası Malatyalı İsmail ağa tarafından 1610'da yapıldı. Çifte hamam olarak yaptırılan Üsküdar'daki Ağa Hamamı hala bu şekilde çalışıyor.

Havza (ilçe)

Havza'nın doğusunda yeralan Lerdüge tümülüslerinde yapılan arkeolojik araştırmalar ilçenin tarihinin M.Ö. 100 yıllarına kadar uzandığını göstermektedir.

Korkut Hamamı

Korkut Hamamı, Korkut Efendi Hamamı ya da Çukur Hamam olarak da bilinir, Lefkoşa'nın kuzeyinde, Surlariçi bölgesinde, Korkut Paşa mahallesindeki Beliğ