Deli Deli Olma

''Deli Deli Olma'', 2009 yılında çekilen Tarık Akan ve Şerif Sezer'in başrol oynadığı bir filmdir. Çekimleri Kars'ta yapılmıştır.

Deli Deli Olma, 2009 yılında çekilen Tarık Akan ve Şerif Sezer'in başrol oynadığı bir filmdir. Çekimleri Kars'ta yapılmıştır. Konu genel olarak Tarık Akan tarafından canlandırılan Mişka ekseninde şekillenmektedir. Mişka 93 Harbi sonrası Çar tarafından Doğu Anadolu'ya zorla göç ettirilen Malakanlar'dandır. Filmin başında son akrabasının ölmesiyle köydeki Malakanların sonuncusu olur. Filmde bölgede kullanılagelen Türkçe ağzı uygulanmıştır. Oyuncular * Tarık Akan - Mişka * Şerif Sezer - Popuç * Zuhal Topal - Figan * Levent Tülek - Şemistan * Korel Cezayirli - Metin Öğretmen * Murat Aydın - Fezo * Ozan Erdoğan - Tavşan * Muhammet Cangören - Allahyar * Levent Uzunbilek - Mirza * İsrafil Parlak - Adıbeş * Havin Funda Saç - Esme Dış bağlantılar * Sinematürk'te * imdb'de

Kaynaklar

Vikipedi

Deli Deli Olma 2009 yapımı film

“93 Harbi” sonrasında Çar’ın Rusya’da yaşamasını istemediği Malakan kavminin bir kısmı Kars’a göçe zorlanır. Göç edenler arasında Mişka’nın (Tarık Akan) ailesi de vardır. Filmde Mişka 70’li yaşlardadır. Bir zamanlar köyün değirmenini işleten Mişka, modern makineler çıktıktan sonra, işini yapamamış ve maddi sıkıntıya düşmüştür. Köyün huysuz ihtiyarı Popuç (Şerif Sezer), Mişka’dan nefret eder ve köyde yaşamasını istemez.

Oyuncular

Oyuncu Karakteri
Tarık Akan Bu film çekildiği sırada 59 yaşındaydı. Mişka

Görüşler

Bu konuda henüz görüş yazılmamış.
Gürüş/yorum alanı gerekli.
Markdown kodları kullanılabilir.

Deli Deli Olma ilgili konular

Deli Deli Olma
Deli Deli Olma