Demokratik Kongo Cumhuriyeti Pasaportu

Demokratik Kongo Cumhuriyeti pasaportu Kongo Demokratik Cumhuriyeti vatandaşların yapacakları uluslararası seyahatleri için verilir.

Demokratik Kongo Cumhuriyeti pasaportu Kongo Demokratik Cumhuriyeti vatandaşların yapacakları uluslararası seyahatleri için verilir. 1 Ocak 2010 tarihinde Hükümet, son kullanma tarihi 1 Ocak 2010 ötesinde olsa bile tüm OB serisi pasaportları geçersiz kılmıştır. OB serisi Pasaportlar artık bu tarihten itibaren geçerli seyahat belgeleri olarak kabul edilmedi çünkü pasaport sahipleri seyahat etmek için yeni Demokratik Kongo Cumhuriyeti pasaportu almak için başvurmak zorundadırlar. Henley Vize Kısıtlamaları Endeksi Ağustos 2012 raporuna göre Demokratik Kongo Cumhuriyeti vatandaşları sınır kapısında vize alarak veya vizesiz 38 ülkeye seyahat edebilirler. Bu sayede Demokratik Kongo Cumhuriyeti vatandaşları Dünya'da seyahat özgürlüğü açısından 95. sırada yer almaktadır.

Görüşler

Bu konuda henüz görüş yazılmamış.
Gürüş/yorum alanı gerekli.
Markdown kodları kullanılabilir.

Demokratik Kongo Cumhuriyeti Pasaportu ilgili konular

 • Kongo

  Kongo Cumhuriyeti, orta batı Afrika'da Atlas Okyanusu kıyısında bir ülkedir. Başkenti Brazavil olup nüfusu 2.954.258, yüzölçümü ise 342.00
 • Kongo Demokratik Cumhuriyeti

  Orta Afrika, Angola'nın kuzeydoğusunda yer alır.
 • Kongo Nehri

  Kongo Nehri (Bir dönem ``Zaire Nehri`` olarak da geçmiştir) Orta Batı Afrika`nın en uzun nehridir.
 • Kongo Dili

  Kongo Dili ya da Kikongo, Kongo Demokratik Cumhuriyeti, Kongo Cumhuriyeti ve Angola`da yaklaşık 7 milyon insan tarafından konuşulan bir Afrika dil
 • Çin Halk Cumhuriyeti pasaportu

  Çin Halk Cumhuriyeti pasaportu Uluslararası seyahat için Çin Halk Cumhuriyeti (ÇHC) vatandaşlarına verilen seyahat belgesidir.
 • Demokratik Kongo Cumhuriyeti arması

  Demokratik Kongo Cumhuriyeti arması, Afrika ülkesi Demokratik Kongo Cumhuriyeti tarafından kullanılan resmi devlet armasıdır.
 • Demokratik Kongo Cumhuriyeti pasaportu

  Demokratik Kongo Cumhuriyeti pasaportu Kongo Demokratik Cumhuriyeti vatandaşların yapacakları uluslararası seyahatleri için verilir.
 • Kongo Cumhuriyeti pasaportu

  Kongo Cumhuriyeti pasaportu yurtdışına seyahat için Kongo Cumhuriyeti vatandaşlarına verilir. Kongo-Brazzaville olarak da bilinir.
 • Kongo Halk Cumhuriyeti

  Kongo Halk Cumhuriyeti, 1969 yılından 1992 yılına kadar bugünkü Kongo Cumhuriyeti sınırları içerisinde kurulan devlet.
 • Kongoca

  Kongo Dili ya da Kikongo, Kongo Demokratik Cumhuriyeti, Kongo Cumhuriyeti ve Angola'da yaklaşık 7 milyon insan tarafından konuşulan bir Afrika dil