Denis Ten

Kısaca: Denis Ten (Rusça: Денис Тен, d. 13 Haziran 1993) Kazakistan buz patenci. 2006 Kazakistan şampiyonudur. 2008-2009 ISU Junior Grand Prix serisinin Belarus ayağını kazanmış ve bir International Skating Union yarışması kazanan ilk Kazakistan patenci olmuştur. ...devamı ☟

Denis Ten (Rusça: Денис Тен, d. 13 Haziran 1993) Kazakistan buz patenci. 2006 Kazakistan şampiyonudur. 2008-2009 ISU Junior Grand Prix serisinin Belarus ayağını kazanmış ve bir International Skating Union yarışması kazanan ilk Kazakistan patenci olmuştur. == Kariyeri 2008-2009 sezonu Ten 2008-2008 sezonuna 2008-2009 ISU Junior Grand Prix yarışmaları ile başladı. Courchevel, Fransa'da düzenlenen ilk yarışmada kısa programda beşinci, serbestte dördüncü sırada yer aldı ve genel toplamda bronz madalya kazanan Florent Amodio'nun 7.82 puan ardında 4. oldu. Serbest programda Ten temiz bir üçlü axel attı.. Bu yarışmada 4. olan Ten, potansiyel Junior Grand Prix Finali katılımcıları arasına girdi. Bir ay sonra Ten kendisinin ikinci Junior Grand Prix yarışmasına katıldı. Gomel, Belarus'de düzenlenen yarışmada Ten kısa programda biri 3A (üçlü axel) olmak üzere 4 temiz üçlü atlayış gösterdi. Kısa programı ikinci sırada yer alan Stanislav Kovalev'in 5.19 puan ardında ilk sırada tamamladı.. Serbest programı Ten 6 temiz üçlü atlayış ile Yang Chao'nun 3.88 puan ardında ikinci bitirdi.. Ten yarışmayı 4.60 puan farkla Yang'ın önünde bitirdi.. Bu yarışmayı kazanarak Ten bir ISU yarışmasında madalya alan ve bir ISU yarışmasını kazanan ilk Kazakistanlı patenci oldu. Serinin son yarışmasından sonra Ten genel sıralamada 7. sırada yer aldı ve ISU Junior Grand Prix Finaline katılma hakkı kazanan ilk Kazakistan sporcu oldu. . Ten was originally scheduled to make his senior international debut at the 2008 Ondrej Nepela Memorial in late November 2008. However, he officially withdrew following the short program draw and did not compete. Ten Seul, Güney Kore'de yapılan 2008-2009 ISU Junior Grand Prix Finaline katıldı. Aralık 2008'de yapılan yarışmada kısa programda üçlü axel attı ancak kombinasyon olması gereken atlayışın ilk bölümünde düştü ve kombinasyonu tamamlayamadı. Kısa programı 7. bitirdi. . Serbest programda Ten üçlü axel-ikili toe loop kombinasyonu ve diğer 6 üçlü atlayış yaptı. Serbesti üçüncü bitiren Ten. genel toplamda 0.31 puan fark ile 5. oldu.. Şubat 2009'da, Ten ilk büyükler uluslararası yarışması olan 2009 Dört Kıta Artistik Patinaj Şampiyonasına katıldı.

2008-2009 sezonu

nda 15 yaşında olan Ten, büyükler düzeyinde yarışmak için gerekli yaş aralığında olduğu ilk sezondu. Kısa programda 10. serbestte 8. olan Ten genel toplamda 9. sırada yer aldı. İki hafta sonra, Ten 2009 Dünya Gençler Artistik Patinaj Şampiyonasına girdi. Kısa programda 5. after being downgraded on the second jump in his triple-triple combination. In the free skate, Ten was credited with six triple jumps, including two triple axels, and received another downgrade on the second jump of his triple-triple combination. He placed 4th in that segment of the competition, placing 0.32 points behind third place finisher Artem Grigoriev in that segment of the competition. Ten placed 4th overall, ending the competition 0.63 points behind bronze medalist Grigoriev. Ten sezonu 2009 Dünya Artistik Patinaj Şampiyonası ile bitirdi. Ten bu yarışmaya katılan en genç erkek sporcu idi.. Kısa programda 17. sırada yer aldı ve serbest programda kayma hakkı kazandı. dört üçlü atlayış gösterdi bunlardan biri üçlü axel ve diğeri üçlü-üçlü kombinasyonu idi.. In the free skate, Ten was credited with eight triple jumps, the maximum number of triple jumps allowed, to place 6th in that segment of the competition. He placed 8th overall and qualified two spots for Kazakhstan to the Olympics for the first time in history.

Aldığı sonuçlar

* N = Novice level; J = Junior level; WD = Withdrew

Kaynaklar

Dış bağlantılar

*

Kaynaklar

Vikipedi

Bu konuda henüz görüş yok.
Görüş/mesaj gerekli.
Markdown kullanılabilir.

Denis Ten Resimleri