Deniz Y��Lanlar��

Hawaii Yanardağlar Ulusal Parkı

Hawaii Yanardağlar Ulusal Parkı, (İngilizce:''Hawaii Volcanoes National Park'') ABD'nin Hawaii adalarında bulunan bir ulusal parktır.

kıyı

Kıyı Büyük su kütlesinin, kara ile birleştiği yer. Kıyı genellikle bir deniz veya okyanusu sınırlayan kara parçasına denir. Akdeniz kıyısı, Atlantik kıyısı gibi. Küçük su kütlelerini sınırlayan kara parçasına ise sahil denir. Ancak, günümüzde yaygın olara...

koy

Koy Denizlerin karaların içine doğru yaptığı küçük girintilere sığ yerlerdir. Fırtınalı havalarda deniz taşıtlarına sığınak olurlarlar. Çok büyük koylara "Golf" denir.

Nisiköy

Nisiköy (daha çok halk arasındaki adıyla, "Karakum" olarak bilinir), Sinop'un merkez ilçesine bağlı bir köydür. Boztepe Burnu üzerinde, iç liman tarafında bulunmasından dolayı, sakin bir denizi vardır.

Balkanlar coğrafyası

Balkanlar coğrafyası, Balkan bölgesinin çeşitlilik oluşturan coğrafi yapısıdır. Bu yapı içinde deniz etkisindeki alanlar, dağlık bölgeler, koruma alanları, düzlükler yer alır.

açık havza

Ravenna

Xanlar

Hanlar: Azerbaycan'ın Göygöl şehrinin eski adı. Hanlar (Han Çinlileri): Bir etnik grup.

Halkalı küçük cılıbıt

Halkalı küçük cılıbıt (``Charadrius dubius``); 14-15 cm boyunda, yaşam alanları sulak alanlar ve deniz kıyıları olan Charadriidae familyasına ait bir kuş türüdür.

İskele (gemi)