Denizci Sinbad

Kısaca: Denizci Sinbad yada kısaca Sinbad, kurgusal bir denizci ve hikaye kahramanıdır. Hikaye Orta Doğu kökenlidir ayrıca Sinbad Binbir Gece Masalları`nda geçer. Asya, Afrika ve Güney Denizleri boyunca sefer sırasında başından geçen fantastik, büyülü ve farklı canavarlar ile karşılaşmamaları ve yaşadığı olayları konu alır, farklı kültürlerde farklı hikayeleri bulunur. ...devamı ☟

Denizci Sinbad yada kısaca Sinbad, kurgusal bir denizci ve hikaye kahramanıdır. Hikaye Orta Doğu kökenlidir ayrıca Sinbad Binbir Gece Masalları`nda geçer. Asya, Afrika ve Güney Denizleri boyunca sefer sırasında başından geçen fantastik, büyülü ve farklı canavarlar ile karşılaşmamaları ve yaşadığı olayları konu alır, farklı kültürlerde farklı hikayeleri bulunur.

Popüler Kültürde Sinbad

Batı kültüründe Sinbad`ın sık sık özgün hikayeleri yazılmıştır aynı zamanda çocuklar için çizgi roman ve filmleride vardır.

Film,TV,Animasyon

Birçok film,televizyon dizisi,çizgi film , roman ve video oyunları bulunur. |Sinbad Sailor (1935) |Captain Sinbad (1963) |Sinbad (1993) |Sinbad And Minotaur (2011)

Bu konuda henüz görüş yok.
Görüş/mesaj gerekli.
Markdown kullanılabilir.