Destiny's Child

Kısaca: Bugün üç genç kadından oluşan Destiny's Child, 1990 yılında kuruldu. Grubun ilk kadrosunu; onları kısa sürede yıldızlığa taşıyacak Music World Management'dan Mathew Knowles bir araya getirdi. Başlangıçta ekibin çekirdeği olan LaTavia ve Beyonce'a, daha sonra çok genç olan diğer iki kız da katıldı. "Star Search" adlı yarışmaya katıldıktan çok kısa süre sonra, 1992 yılında gruba Kelly dahil oldu. Tabii grup sık eleman değişiklikleri içinde, kendi tarzını da dönüştürmeyi başardı ve kısa süre ...devamı ☟

Destiny's Child
Destiny's Child

Bugün üç genç kadından oluşan Destiny's Child, 1990 yılında kuruldu. Grubun ilk kadrosunu; onları kısa sürede yıldızlığa taşıyacak Music World Management'dan Mathew Knowles bir araya getirdi. Başlangıçta ekibin çekirdeği olan LaTavia ve Beyonce'a, daha sonra çok genç olan diğer iki kız da katıldı. "Star Search" adlı yarışmaya katıldıktan çok kısa süre sonra, 1992 yılında gruba Kelly dahil oldu. Tabii grup sık eleman değişiklikleri içinde, kendi tarzını da dönüştürmeyi başardı ve kısa sürede kaliteli bir sound yakaladı. 1993'te LeToya'nın da katılımıyla kadro tamamlandı.

Destiny's Child elemanları çocuk yaşta büyük sükse yaptı. Şarkı söylemek isterken rap kategorisine konan grubun tarzını tanımlamak için yeni bir hip-hop kategorisi dahi düşünüldü. Bu deneyimler ve eleştiriler onlar için çok eğitici oldu. Özellikle Houston'daki etkinliklere gelen Immature, Dru Hill, Nas EFX, ve SWV gibi isimlerin alt grupluğunu üstlendiler ve onlardan destek gördüler. Destiny's Child ses getiren sahne performansları sonrasında büyük bir plak şirketinin, Columbia Records'ın ilgisini çekti. Columbia Plak Şirketi, kızlarla sözleşme imzalamakta tereddüt etmedi. Bu, onlar için dönüm noktasıydı. "No No No," single'ı ile çıkış yapan grup 1997'de Wyclef Jean, Pras, Sylvia Bennett Smith, Jermaine Dupri gibi önemli isimlerin katkılarıyla ilk albümünü çıkardı. Albümde bazı klasik R&B şarkılarının yeni yorumları da yer almaktaydı.

1999'da The Writing's on the Wall albümü çıktığında artık olgunluk çağını yaşıyorlardı. Bu çıkışları aynı zamanda boy-band'ler ve girl-band'ler arası çekişmeleri artıroyordu. Tam bir rekabet dönemine denk düşmüştü yükselişleri. Sürekli yeni yetme erkek topluluklarıyla kıyaslandılar. Ama yorum yetenekleri ve müzik konusunda güçlü temellere dayanmaları onları bu kargaşalardan kurtardı.

Grupun eski üyeleri Farrah Franklin, LeToya Luckett , LaTavia Roberson solo çalışmalarla uğraşıyorlar. Bugün Destiny's Child'ın kadrosunda Beyonce Knowles , Kelly Rowland ve Michelle Williams bulunuyor. Beyonce Knowles, ekibin beyni durumunda. Beyonce'un babası, topluluğun menajerliğini yapıyor. Eski elemanlar, bu durumdan rahatsızlık duydukları için ve baba Knowles'ın kızının çıkarlarını ön plana aldığı gerekçesiyle dava açmışlardı.

Şimdiden Supremes ve Emotions gibi klasik gruplarla karşılaştırılmaya başlayan Destiny's Child, iyi kurgulanmış bir birlikteliğin ve istekli çalışmanın başarılı bir ürünü ve daha çok başarılara imza atacağı kesin.Grup son günlerde Survivor isimli yeni albümüyle gündemde. Onlarca ünlü prodüktörün elbirliğiyle ortaya çıkardığı Survivor şimdiden Destiny's Child'ı pop tarihine yerleştirdi bile.

Bu konuda henüz görüş yok.
Görüş/mesaj gerekli.
Markdown kullanılabilir.