Devil May Cry 4

Kısaca: Devil May Cry 4, serinin 4. oyunudur. Dante adındaki şeytan avcısı (Ayrıca kendisi Sparda'nın oğludur), Fortuna Şehri'nin baş rahibine saldırınca, Nero adlı genç karakter Dante ile savaşmaya başlar ve olaylar gelişir. ...devamı ☟

Genel

Serinin 4. oyunu devil may cry 4 dür oyunun resmi sitesinde maddenin en altında bulunan dış bağlantılar`a tıklıyarak gidebilirsiniz.
Devil May Cry 4
Platform : PC Playstation 3 Xbox 360
Oyunun Türü : Aksiyon
Perspektif : Birinci Kişi
Geliştirici : Capcom
Yayıncı : Capcom
Çıkış : 29 Şubat 2008
Medya: DVD

Oyun içi resimler

Resim:Devil may cry oyuniçi2.jpg|

Silahlar

Oyundaki silahların resimlerine Dış bağlantılardan oyunun resmi sitesine tıkladıktan sonra menü ordanda weapons a tıklıyarak silah resimlerine bakabilirsiniz.

Red Queen

Nero`nun oyundaki kılıcı. Özel bir sistemle (Exceed System) geliştirilmiştir. Kılıca gaz vererek güçlendirilebilir. Kullanımı Rebellion gibidir

Blue Rose

Nero`nun özel Revolveri.Ebony & Ivory gibi seri atışlar yapamasa da hasar gücü yüksektir."Charge Shot" özelliği ile daha güçlü atışlar yapılabilir.

Ebony&Ivory

45 kalibrelik silahlar. Dante`nin oyundaki başlangıç silahlarındandır. Seri atışlar yapabilir, havaya kaldırılan düşman bu silahlarla havada tutulabilir, Gunslinger stili etkinleştirildiğinde çeşitli hareketler yapılabilir. Devil May Cry`daki Dante`nin klasik silahlarıdır.

Coyote-A

Dante`nin başlangıçtaki shotgun`ıdır.

Devil Bringer

Nero`nun Demon koludur. Nero`ya inanılmaz güçler verir. Düşmanlarına vurabilir, onları kullanabilir, ağır şeyleri kaldırabilir.

Rebellion

Dante`nin kılıcıdır. Oyuna bu kılıçla başlar. Seri ve güçlü hareketleri vardır. Dante`ye babasından kalmıştır ve Dante Devil May Cry 3`te bu kılıcı kullanmış ve Devil Trigger`ini bu silahın yardımıyla keşfetmiştir

Beowulf

Dante`nin ellerini ve ayaklarını sarar ve yumruk tekme atmasını sağlar. Rebellion`dan daha ölümcüldür. Işığın gücünü kullanır. Dante bu silahları Devil May Cry 3`te Beowulf isimli Sparda`nın gözünü çıkarttığı dev yaratığı yenince almıştır.

Pandora`nın Kutusu

Bael isimli yaratık Dante tarafından yenildiğinde elde edilir. Kutu şeklinde bir şeydir ve 666 farklı formu vardır.

Lucifer

Berial isimli yaratık Dante tarafından yenildiliğinde elde edilir. Sınırsız sayıda patlayıcı kılıçtır. Kullanımı zordur, ama kullanabilirse harika combolar yapılabilmektedir

Yamato

Aslen Vergil`in O-Katana`sı. DMC4`da kırılmıştır ve Agnus tarafından birleştirilmeye çalışılmaktadır, ancak başaralı olunamamaktadır.Agnus, Nero`yu yakaladığında ve Nero`nun içindeki güç açığa çıktığında Yamato yeniden bütünleşmiştir ve Nero`nun kullanımına hazırdır.Nero, Yamato`yu aldıktan sonra Devil Trigger moduna girebilmektedir. Sadece Devil Trigger etkiliyken kullanılabilen Yamato, ayrıca Dante tarafından da kullanılmaktadır. Dante kardeşinin kılıcını aldıktan sonra yeni bir stil kullanabilmektedir: Dark Slayer. Bu stil Vergil`a aittir.Dante, Yamato`yu ancak Dark Slayer stili etkiliyken kullanabilir.

Linkler

oyunun resmi sitesi

Kaynaklar

Vikipedi

Bu konuda henüz görüş yok.
Görüş/mesaj gerekli.
Markdown kullanılabilir.

Devil May Cry 4 Resimleri