Devlerin Ölümü

''Devlerin Ölümü'', 1990 yapımı bit Türk filmi. Sabahattin Ali'nin üç hikayesinden yola çıkarak üç kadının yaşam öyküsünü anlatır. Filmin baş kadın oyuncusu Hümeyra, aynı zamanda jenerikteki Oğuz Abadan'a ait özgün müziği ve film içinde Hanende karakterinin söylediği şarkıları da yorumlamıştır.

Devlerin Ölümü, 1990 yapımı bit Türk filmi. Sabahattin Ali'nin üç hikayesinden yola çıkarak üç kadının yaşam öyküsünü anlatır. Filmin baş kadın oyuncusu Hümeyra, aynı zamanda jenerikteki Oğuz Abadan'a ait özgün müziği ve film içinde Hanende karakterinin söylediği şarkıları da yorumlamıştır. Yapım ekibi * Yönetmen: İrfan Tözüm * Eser: Sabahattin Ali * Senaryo: Bilgesu Erenus * Görüntü yönetmeni: Ertunç Şenkay * Özgün müzik: Oğuz Abadan

Devlerin Ölümü 1990 yapımı film

Cemal, Sabahattin Ali’nin öykülerindeki Çilli, Hanende Melek ve Yeni Dünya üzerine bir film çekecektir. Bu sırada şehirdeki bir müzikholde konsomatrislik yapan Ayışığı ile tanışır. Ayışığı’nın hikâyesi filmindeki kadın karakterlerin hikayeleriyle benzeşmektedir. Cemal, bir ara müzikholde uyuyakalır. Çilli, Hanende Melek ve Yeni Dünya’nın hikâyeleri, Ayışığı ile iç içe geçer ve gittikçe birbirlerine benzemeye başlar.

Oyuncular

Oyuncu Karakteri
Tarık Akan Bu film çekildiği sırada 40 yaşındaydı.

Görüşler

Bu konuda henüz görüş yazılmamış.
Gürüş/yorum alanı gerekli.
Markdown kodları kullanılabilir.

Devlerin Ölümü ilgili konular

Devlerin Ölümü
Devlerin Ölümü