Diablo 2

Kısaca: Diablo 2, Blizzard`ın Hack And Slash türünde yaptığı bilgisayar oyunudur. ...devamı ☟

Diablo 2
Diablo 2

Diablo 2, Blizzard`ın Hack And Slash türünde yaptığı bilgisayar oyunudur.

Oyuna karakter seçilerek başlanır. Sorcerer (büyücü), Paladin (kutsal şövalye), Barbarian (Barbar), Necromancer(Ölüm büyücüsü), Amazon, eğer eklenti paketiniz Lord of Destruction de varsa Assasin (Suikastçi) veya Druid (Doğa büyücüsü) seçebileceğiniz karakter çeşitlerini meydana getiriyor.

Oyunun konusu, birinci oyunda öldürdüğümüz Diablo(Lord of Terror)`nun, birinci oyundaki kahramanımızın bedenini ele geçirdikten sonra, daha da güçlenerek dünya üzerinde terör estirmesiyle başlıyor. Oyun boyunca kahramanımızla Diablo`yu ve diğer kardeşlerini (Mephisto(Lord of Hatred), Baal(Lord of Destruction)) dünyadan kovmaya çalışıyoruz.

Oyunu Normal zorluk seviyesinde bitirince kahramanımız "Slayer" ön adını, Nightmare zorluk derecesinde bitirince "Champion", hell sevisesinde bitince "patriach" adı geliyor.

oyundaki zorluk seviyeleri:
normal: normal oyun
nightmare: yaratıklar +20 level bonus kazanıyor, kahramanınızın resistance`ları -20 düşüyor, daha kaliteli eşyalar düşmeye başlıyor.
hell: yaratıklar +50 level bonus kazanıyor, kahramanınızın resistance`ları -30 düşüyor (toplam -50), çok daha kaliteli eşyalar düşüyor.


v1.11 yaması

Oyuna en son yama ile (v1.11), sadece Battle.Net`te oynanabilen bir Uber-Quest eklenmiştir. Bu quest`te önce çeşitli boss`lardan anahtarlar toplanıyor, toplanan anahtarların bir paladin tarafından birleştirilmesiyle Uber-Quest kapısı açılıyor. İçeride, önce mini-uberler kesiliyor, ardından Uber-Diablo, Uber-Mephisto ve Uber-Baal aynı anda kesilmeye çalışılıyor. Eğer başarılı olunursa, sadece oraya özgü "torch" adı verilen charmlar (karakterinize çeşitli bonuslar veren eşyalar) düşüyor.

Orjinal oyunlar, battle.net üzerinden online oynanabiliyor.

Kaynaklar

Vikipedi

Bu konuda henüz görüş yok.
Görüş/mesaj gerekli.
Markdown kullanılabilir.