Digiturk

Kısaca: Digiturk (söyleyiş: /ˈdɪdʒɪt̪yɾk/), Türkiye'de sayısal yayın yapan bir dijital platform. 1999 yılının Ocak ayında kurulmuş, 2000 yılının Nisan ayında hizmet vermeye başlamıştır. ...devamı ☟

Digiturk
Digiturk

DIGITURK ile ilgili bilgilerin yer aldığı sayfamız: Digiturk DIGITURK (okunuşu: ``Dijitürk``), Türkiye`de sayısal yayın yapan bir televizyon kuruluştur.

1999 yılının Mart ayında kurulan DIGITURK, 2000 yılının mart ayından beri üyelerine hizmet vermektedir.

Toplam kanal sayısı 145`i geçen DIGITURK, televizyon kanalı, radyo, interaktif ve dijital müzik kanalını, çok net görüntü ve CD kalitesinde ses yayınıyla hizmet vermektedir. Türkiye, Kıbrıs, Avrupa ve hatta Amerika`da 1.000.000 aşkın üyesi bulunmaktadır.

Türkiye`deki çoğu ulusal televizyon kanalının yanı sıra, kendisine ait MovieMax, GoldMax, Dizimax gibi kanalları mevcuttur. Eurosport, National Geographic Channel, Discovery Channel(Ocak 2007 itibariyle yayından kalkmıştır.), VH1 gibi yabancı kaynaklı kanalları da bünyesinde barındırır. Turkcell Süper Lig`in yayın hakkına sahiptir. Asıl yayını Eutelsat W3A uydusu üzerinde yer almaktadır. Türksat 2A uydusunda da bazı kanallarının yayını vardır. Şu anda Türkiye`nin tek sayısal platformu olma özelliğini elinde tutmaktadır.

Kanal ListesiDış bağlantılar

Kaynaklar

Vikipedi

Bu konuda henüz görüş yok.
Görüş/mesaj gerekli.
Markdown kullanılabilir.